Ei ole yhtään sopivaa ehdokasta. Maksoin viime vuonnakin yli 4500 euroa kunnallisveroa ja mitä sillä sai? Kouluttamaton sakki ajanut tytäryhtiöt konkurssin partaalle, niin semmoisiako sitä pitäisi äänestää? Ei kiitos.
En äänestä ketään.
Anonyymi-ap
10391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siinähän kiukuttelet. Luovutat mielipiteesi pois.
Vahva protesti.
Tuokin on joku idioottion keksimä fraasi, että jos ei äänestä, niin ei saa sitten kritisoida. Minähän olen sitä mieltä mitä MINÄ haluan. Itkettääkö?
joo se on sitä holhous ja diktaattoritaipumusta jollai suunnalla
Et sinä mitään veroja maksanu, työnantaja vain pidätti ne sun suuresta palkasta, siis työnajata ne maksoi!
Sullehan varmaan sopis Perussuomalainen ehdokas. Hehän vastustavat tätä rahanlappuuta.
Kokpomus haapavedellä ei ole sinulle vaihtoehto
Kunnan päätöksiä ei sais sotkia politiikkaan,puolueet vaan jarruna ja sotkee asiat,henkilövaalit jos ois niin äänestäisin
niin - vois olla parempi vaihtoehto kuin tämä uusi sotkuäänestys
Arvonlisävero nousi syksyllä 2024 25,5% esim.sähkössä ja muissa tuotteissa.Miksi äänestää - eipä entisetkään äänestykset vaikuttaneet.Suomessa saa vaikka syödä itsensä hengiltä kunhan kaupan kassa kilisee joka päivä.
En myöskääm Jos Suomessa voisi äänestämällä vaikuttaa, niin se kiellettäisiin. Miten kävi Naton kanssa, kansalta ei kysytty koska se olisi voinut olla kielteinen. Siksi tässä perslävessä on turha äänestää. Pitäkää tunkkinne, kun tilanteet yhtään paranevat lähden maasta, katsottu kohde ja ollut kaveroihin yhteydessä.