Aurinko paistaa mutta on jäätävä viima

Parvekkeella klo 8 -1 mutta tuntuu kuin oli -10. Etelässä
Jos ulos aikoo pitää laittaa lämmintä päälle ja talvisaappaat jalkaan.
Räkä tautia on taas liikkeellä.
Mukavaa päivää ja voimia kaikille
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kylmää nyt on, mut pääsiäisenä on lämpimämpää, sanoo vaistoni.

Äänestä

Sunnuntaina lämpiää.

Äänestä

Talvivaatteet olinpäällä, niin hyvin tarkeni tepastella ulkona.

Äänestä

Aamupäivällä aurinkoista, klo 14 maissa alkoi sataa räntää ja yhä sataa tiputtelee. Hyvin tavallinen kevät on, näitä on koettu paljon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Parvekkeella klo 8 -1 mutta tuntuu kuin oli -10. Etelässä
Jos ulos aikoo pitää laittaa lämmintä päälle ja talvisaappaat jalkaan.
Räkä tautia on taas liikkeellä.
Mukavaa päivää ja voimia kaikille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu