elämme hullussa maailmassa ja hullummaksi tuntuu vain menevän.
Olisipa mahdollisuus erakoitua landelle
20
274
Vastaukset
- Anonyymi
Haluaisin myöskin.
- Anonyymi
Pitäisikö vain pakata kamppeet ja häipyä 🤔
- Anonyymi
Sama haave täälläkin. Vain eläimiä seuraksi.
- Anonyymi
Minä olen jo siinä asemassa. Yksin asun enkä lähtisi mihinkään.
- Anonyymi
Onnea..,
- Anonyymi
Tyhjiä taloja saa ilmaiseksi, eikä lähistöllä ole työpaikkoja. Joten onnistuu keltä vaan.
Totta.
Kävi muuten juuri eilen viimeksi mielessä, pitäisikö hommata halpa (ei ihan romahduspisteessä oleva) talo jostain maalta.
Sen verran sekavalta näyttää nyt sekä maailman- että kotimaan politiikassa.
Rehellisesti sanottuna näyttää siltä, että iso kakka on osumassa tuulettimeen ja tästä ei kuivin kalsarein selvitä.....
Yksin en kuitenkaan haluaisi missään (perseessä) landella asua.
Jos löytäisin mukaani mukavan naisoletetun (iällä ei oikeastaan ole niin suurta merkitystä), voisin ostaa jonkun torpan ja pihalle kenties jotain kotieläimiä, vuohia, kanoja, lampaita, aasi.....?
Tosin en tiedä mitä niillä lampailla tekisi kun en kuitenkaan hennoisi tappaa niitä paistiksi enkä keritsemisestä tiedä mitään 😂.
Mutta kieltämättä siis olen maistellut ajatusta pakopaikasta jossain maalla.
Takkatuli, (ranta-?)sauna ja luonnontilainen ympäristö.
Mutta ei mitään extreme-meininkiä, jossa huhtikuussa kaadetaan puita, jotta parin vuoden päästä ei tarvitse jäätyä talvella.....
Sähkö siis pitäisi löytyä kuitenkin vaikka saahan sitäkin tehtyä vaikka generaattorilla, aurinkopaneeleilla ja tuulivoimalalla.
No joo. Ajatus tuollaisesta paikasta mukavan naisen kanssa ei ole ollenkaan hullumpi.....😂😂😂- Anonyymi
Sarjassamme tekoäly ja palstasedän uudet kevätnikit👌
- Anonyymi
Olkaasit ihmisiksi!
- Anonyymi
Täällä maalla on pakko olla ihmisiksi. Ei täällä virkakuntaa tarvitse, kylän miehet pitää asiat järjestyksessä. Jos joku alkaa häiriköimään, hänelle annetaan muuta ajattelemisen aihetta.
- Anonyymi
Kuulun landelle. Tuo rauhattomalle rauhan.
- Anonyymi
Olen asunut elämästäni 1/3 maalla. Siellä on ihaninta vuodenaikojen vaihtelut, puhdas luonto ja ilma. Talvi on pitkä ja pimeä. Aina on jotain tekemistä; on remonttia, puilla lämmittämistä ja kesäisin kasvimaan hoitoa.
- Anonyymi
Murheensa ne on täälläkin
- Anonyymi
Mä voin lähtee. Kulut puoliksi?
- Anonyymi
Se on tavoite että ei tarvitsisi tietää maailman menosta mithään
- Anonyymi
Täällä pysyy omissa oloissaan. Enpä ole televisiota viikkoihin avannut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä pysyy omissa oloissaan. Enpä ole televisiota viikkoihin avannut.
Siinä luurissa on se tv:kin, yhteys pelaa niin pärjää.
- Anonyymi
En tarviisi kuin se miehen nyt tänne, niin voisin sen kainalossa olla. Sohvalla köllötellä viltin alla. Saakeli kun se näyttää söpöltä. Tekisi mieli syödä se. Miten se on niin tutun näköinenkin. Halavatun halavattu.
- Anonyymi
Kyllä sielläkin verottaja ja kompostitarkastaja käy häiritsemässä.
- Anonyymi
Mikä estää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026588
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313940törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303365Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831807- 331418
- 271360
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471093Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11996Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11930- 42889