Miten käy vaaleissa

Pystyykö super persu nostamaan vielä kannatusta
34714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

EIEIEIEI

Äänestä

Juhlat on juhlittu - piste.

Äänestä

EI ÄÄNIÄ PERSUILLE EIKÄ KOKOOMUKSELLE

Äänestä

Kokoomukselle kyllä,persuille ei !

Äänestä
  • Persut sukeltaa uuden ennätyksen. Voisiko mennä pohjaan jopa saakka?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Persut sukeltaa uuden ennätyksen. Voisiko mennä pohjaan jopa saakka?

    Kyllä sieltä muutama menee läpi,mutta romahdus on todella iso

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Persut sukeltaa uuden ennätyksen. Voisiko mennä pohjaan jopa saakka?

    ihan oikein niille ########

    Äänestä

Kuka pedareita äänestää.

Äänestä

Persut on valeoppositio, ihme jos on kolmen joukossa vaaleissa.

Äänestä
  • Kun duunarit hylkäs, niin superhenkilö panee heidät polvillleen. Nyt poistetaan AY maksujen verovähennykset.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Kun duunarit hylkäs, niin superhenkilö panee heidät polvillleen. Nyt poistetaan AY maksujen verovähennykset.

    Joo se on kyllä kumma juttu, että onnistuvat aina vaan kurjistamaan duunarin asemaa kun ovat vallankahvassa. Ei taida enää tulevaisuudessa vaan siltä suunnalta ääniä irrota.

    Äänestä

Persuleille ennätyksellinen romahdus HYVÄ SUOMI!!!! Ihmettelen että kukaan niitä äänestää

Äänestä

Kouvolassa Persujen kannattajia siirtyi tulosten perusteella lähinnä Demareihin ja Keskustaan. Siis maahanmuuton ja kaiken muunkin suomelle haitallisen kannattajiksi?! Olisi voinut olettaa että esim. Vapauden liitto kansallismielisenä puolueeena olisi enempi kiinnostanut, mutta liian tuntematon vissiin....

Äänestä
  • "Olisi voinut olettaa että esim. Vapauden liitto kansallismielisenä puolueeena olisi enempi kiinnostanut, mutta liian tuntematon vissiin...."

    Onko aikomus tappaa ihmisiä nauruun.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    "Olisi voinut olettaa että esim. Vapauden liitto kansallismielisenä puolueeena olisi enempi kiinnostanut, mutta liian tuntematon vissiin...."

    Onko aikomus tappaa ihmisiä nauruun.

    Joo, mutta vaihtoehdot onkin melkein siinä jos ei globalistipuolueita halua äänestää.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    "Olisi voinut olettaa että esim. Vapauden liitto kansallismielisenä puolueeena olisi enempi kiinnostanut, mutta liian tuntematon vissiin...."

    Onko aikomus tappaa ihmisiä nauruun.

    Näitä vapaudenliittoja on nähty. Esim. vapaa venäjä. Hölmöläisten hommaa, mutta pieni osa ihmisistä onkin hölmöjä.

    Äänestä

Voisiko joku persuja äänestänyt kertoa miksi äänestää persuja? Kuitenkin huomattava määrä antanut äänensä näille.

Äänestä
  • Maailmassa on fiksuja ihmisiä ja myös niitä tyhmempiä ja sitten todella tyhmiä. Päättele itse kuka äänestää ketä...

    Äänestä

Persut nousee kyllä kun äänestäjät huomaa että leikkauksille ei ole vaihtoehtoja.

Äänestä
  • Kyllä niille on vaihtoehtoja. Ja etenkin vaihtoehtoja mistä leikataan.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Kyllä niille on vaihtoehtoja. Ja etenkin vaihtoehtoja mistä leikataan.

    Lisää velkaa ja veroja

    Äänestä

Historiallinen rökäletappio persuille saivat juuri sitä mitä tilasivat , nyt saa nauraa ja kyllähän me nauretaankin!!

Äänestä
  • Ei talouden kasvulle kannata nauraa.

    Äänestä

Ossi 4äöntä

Äänestä
  • Eikö yhtään ääntä, vain 4 äöntä. Mitähän nekin on.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Eikö yhtään ääntä, vain 4 äöntä. Mitähän nekin on.

    Saiko näppäilyvirhe pääsi sekaisin ?

    Äänestä

Pääsiäisenä ei taida ehtiä munaakaan kuoria maalattavaksi.

Äänestä

Pekka voi keskittyä raksahommiin niin ei tyri niitäkin

Äänestä

viime vaaleissa se nähtiin yllätys,,,,
RIIKKA PURRA ON SUOMEN SEURAAVA PÄÄMINISTERI

Äänestä

Kuka on super persu? Onko sama kuin Pilkanmaan persu?

Äänestä

SDP häviää vaalit
Paula Wenningin mies on kavaltaja
SDP on rikollisten puolue

Äänestä

Kyllä kun lukee muiden puolueiden vaihtoehtoja talouden suhteen äänestän kyllä persuja edelleen. Jos SDP jakaisi yhtä hövelisti rahaa kuin edellisellä hallituskaudella niin Suomea ohjattaisiin EU:sta käsin.

Äänestä
  • Nykyinen hallitus on jakanut yli 10 Miljardia enemmän kuin Marinin hallitus. Lisäksi kaikki leikkaaminen on kohdistunut pienituloisiin. Yritykset voi huonosti ja ihmiset ei uskalla kuluttaa. Persut tuhoaa Suomen talouden!

    Äänestä

ja nyt tuli uutinen että Riikka Purra on suomen seuraava pääministeri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pystyykö super persu nostamaan vielä kannatusta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu