UUTTA!
239. Nootti 250410
240. Taas hölmölässä nauretaan
241. Asiakirjapyyntö 250411
Kelan perseily jatkuu ja pahenee.
Maailman Onnellisin maa ja sen onnettomat virkamiehet
https://onnellinen-maa.webnode.fi/tilanne/
Terveisin
®167-176
toimitusjohtaja-perseentervaaja
Murrinperse Oy
😁 😆 😅 😂 🤣
239. Nootti 250410
240. Taas hölmölässä nauretaan
241. Asiakirjapyyntö 250411
Kelan perseily jatkuu ja pahenee.
Maailman Onnellisin maa ja sen onnettomat virkamiehet
https://onnellinen-maa.webnode.fi/tilanne/
Terveisin
®167-176
toimitusjohtaja-perseentervaaja
Murrinperse Oy
😁 😆 😅 😂 🤣
Vastaukset 33
Vanhimmat
Kyllä keskustelun aloittajankin kaltaisia Suomi tarvitsee, ihan totta. 😂
Hullulla on halvat huvit, pähkähullulla ilmaiset
Onnex Pyhä Sota on alkamassa Kelaa vastaan.
Aloittaja on itse tyhmempi kuin savolainen vasemman jalan saapas.
Saapas vaan ei enää ole elävää ainetta, joka voisi olla edes tyhmä. Savolaisiin viittaaminen on lisäksi halventavaa. Ellei oikeasti joku vihaa oman sukunsa juuria Savossa niin paljon, että pitää halpana.
Savossa ei maaperä ole muuttunut viljavaksi monin paikoin vieläkään. Syynä on peruskalliot, ja vesistön määrä. Tämä geologinen juttu ei oikeuta pilkkaamaan savolaisia- sitkeitähän he ovat.
Tampereella ei juuri naureta nyt ja huomenna vielä vähemmän kun Kalpa taas voittaa!!
Tapparan kannattajat saattavat vähän hymyillä mutta Tappara ei ole terästä vaan perästä.
Buuhahhahhaaa ..... salkku mutonen ...... hah ha haa .... 😁 😆 😅 😂 🤣 murrinperse 😁 😆 😅 😂 🤣 .... hehe heee.... hoh ho hoo.... hih hih hii 😁 😆 😅 😂 🤣
Buuhahhahhaaa ..... ilves ...... hah ha haa .... 😁 😆 😅 😂 🤣 tappara 😁 😆 😅 😂 🤣 .... hehe heee...hifki ... hoh ho hoo..tepsi.. hih hih hii lukko😁 😆 😅 😂 🤣
Loppuottelu Kalpa-Saipa
Älä hauku aloittajaa tyhmäksi. Osa meistä tarvitsee enemmän muiden apua. Ei kaikki pärjää itsenäisesti.
Murrinperse ei hyväksy ottelun lopputulosta vaan soittaa Kelan pääjohtajalle ja laittaa hänen numeronsa vielä tänne ketjuunkin, että me kaikki kommentoijat voimme soittaa hänelle, lisäksi tekee kantelun oikeusasiamiehelle ja Euroopan ihmisoikeustuomioistuimeen Yrsyylä Vönter Läyterille. Hihihoho😂😅🤣hahaha😆😁😝huoooohhhh😅💩
Kantelun liitteeksi pari muistitikullista perusteellisesti perusteluja perseilyjä joista valinnan vapaus lukea mieleisensä tai kaikki.
Ja kun murrinperse ei edes osaa hakea niitä tikkujaan postista tai ottaa vastaan, kun tuodaan kotiovelle. Murrinperse vois työntää ne tikkunsa sinne, missä aurinko ei paista🤣😂😝terveisin suomen surkein törppö. 😱😁
No ei sulle älynlahjoja ole suotu, kun et ymmärrä edes sanontoja. Tosin, ne on aika päteviä tänäkin päivänä ja tuo oli sinulle ja sinun "älyllesi" tarkoitettu. Sopii oikein hyvin sinuun.
Jaksan aina vain ihmetellä sitä, kuinka tyhmiä osa ihmisistä on. Kerros vähän vanhemmistasi ja miten sua on "kasvatetty". Oikeesti kiinnostaisi tietää, minkälaiset vanhemmat saa aikaiseksi tuollaisia surkimuksia.
Nauratko uuvatti peiliin katsoessasi?Vai itketkö?
Porissa vai savossa?
Positiivista aamua, autetaan toisiamme ja varsinkin niitä jotka eivät tule toimeen itse.
Loppuottelu Kalpa-Saipa
Siitä saavat savolaisten parjaajat kunnolla käkättimeen😁 😆 😅 😂 🤣
hyvin arvattu
Halveksittava pölvästi
Asuuko aloittaja murrinperse Savon Hölmölässä? En ihmettele, että siellä nauretaan jopa tyhjälle😆😅🤣😂😁 Oy murrinperse Ab, on siinäkin firma, sopii hyvin Hölmölässä sijaitsevaksi firmaksi😁😂🤣
On ilmeisesti asunut, porissa nyt.
On.
Klani hinaaja.
mietippä persläpi sitä jos yksikin aivosolusi liikkuu
Kahden peen triplapölvästi
Ilmeisesti tämä mies on murrin toimitusjohtaja. Voit sponsata häntä ostamalla kirjan
https://www.finlandiakirja.fi/fi/ropi-juhani-jarrela-tinkimiehen-rakkauskirja-k-0044745
Rakinperse itse mainostaa kirjaansa💩
Kannattaa ostaa luku&keräilykappale.
Minulla ei ole mitään tekemistä tuon kirjan kanssa.
Olen laatinut vain asiakirjoja jotka eivät ole suurelta osin julkisia. Pari perukirjaa ja yhden lahjakirjan olen tehnyt, nyt on jakokirja tekeillä; nuo eivät ole tarkoitettu köyhille eikä saamattomille eikä niitä ikinä julkaista.
Terveisin
®167-176
toimitusjohtaja-perseentervaaja
Murrinperse Oy
😁 😆 😅 😂 🤣
"Olen laatinut vain asiakirjoja jotka eivät ole suurelta osin julkisia"
Julkistaisit pari teraa kelalle ja hallinto-oikeudelle tehtailemiasi pumaskoja.
On tulossa yksi hallinto-oikeuden päätös jonka Kela hävisi maaliskuussa 100-0. Päätös ei ole vielä lain voimainen kun valitusaika päättyy ensi viikolla. Sitten tarkistan onko pöhkö-Kela valittanut KHO:een ja haluaa hävitä sielläkin, ellei ole valittanut niin saatan julkaista päätöksen sen jälkeen kun se on saanut lain voiman eli on lopullinen.
Terveisin
®167-176
toimitusjohtaja-perseentervaaja
Murrinperse Oy
😁 😆 😅 😂 🤣
Missähän tämä hölmölä mahtaa olla? Hommafoorumilla vai savossa?
Ei kaikista ole itsensä elättämiseen vaan tarvitaan muiden apua.
Jotku murrinperse et kelan apua vauvasta vaariin asti.