Jep jep, Muistakaa nyt sitten edes äänestää. Ja äänestäkää SDP tai VAS. Näyttäkää sille JuudasPurralle että ei olisi kannattanut pettää ja kääntää selkää Omalle kansalle..
Pöljä-Juuso ja Petturipurra..
Anonyymi-ap
35775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
- SDP ja LaitaVasemmisto ja MYRKYN-Vihreät ja VasemmistoKEPU -
- Nuo - SAASTAT - Vei Suomalaiset Vuosiksi - VELKA-VANKEUTEEN - !
- ÄLKÄÄ - KOSKAAN - ÄÄNESTÄKÖ - Noita - SAASTOJA - !
? mistä tää kahjo aina löytyy palstalle.. Tiesitkö että lähes kaikki suomen hallitukset on ottaneet Velkaa. Ja Velkaa ottaa tämä Petosjytkyhallituskin..
Siinä sinulla pyhäjärven trolli on miettimistä miten sinä eksyt päivittäin kärsämäki palstalle? Aukomaan päätä viesteille jotka olet kirjoittanut itse sensuroiden muiden viestit jotka sitä häiritsee.
Trolli oot itte kun tuota trollia aina jankutat..
Suomi ei kestä toista punahuuli hallitusta!!! Sitähän nyt maksetaan...rahaa oli eikä velkoja tartte maksaa!!hulluja demarit.
niih, mutta punahuuli SDPgallubbie mukaan johtaa ja ottaa lisää velkaa kun rahaa ei oo eikä tuu,,
Persuhallitus ottaa rahat kansalta. Leikkaa köyhiltä, mutta ei koske herrojen pääomatuloihin.
?? Velkaa on ottaneet lähes KAIKKI HALLITUKSET. Tämäkin petosjytkyhallitus ottaa isosti velkaa, muista tämä.
Okko pöliä...kansa se vastaa niistä veloistaki mitä valtio ottaa...six pakko leikata! Vois kyllä johtajien optioista leikata myös....
Noin se aina menee pyhäjärven lahja s24 palstoille. Provoat joka toisella s24 palstalla 365vrk vuodessa kalastellen vastauksia kepulaisilta ja persuilta. Lopputuloksella missä alat aina aukomaan päätä viesteille jotka olet kirjoittanut itse. Poistaen muiden viestit jotka sinun väittelyjä sivupersooniesi kanssa häiritsee.
Tänään juudaspurra näkee että hänen EI olisi kannattanut pettää...
Oletko sinä luotsi 5 vuotta vai sellaisen tasolle jäänyt 2025-04-13 09:41:17 kaltaisten viestien kadotessa?? Missä ei rikottu sääntöjä millään tavalla tai tasolla.
ei ole vielä tullut vastaan s24 palstaa minkä luotsi ei pitäisi huolen siitä, ettei persujen mustamaalaamista häiritä. Yleensä s24 luotsin toimesta
Piru on jos kepu on, mutta koko perkele jos persu on. Vievät ja leikkaavat kaiken mikä ihmistä hengissä pitää. Muistakaa vaaliuurnilla se vanha totuus, sitä ihminen niittää mitä kylvää.
Kohta nähdään se ihme kuinka kepulaiset hyppii riemusta sitä, että kepulaiset maakuntiensa johdossa jatkaa sotepalveluiden alasajoa kepukunnista niistä saamillaan äänillä. Lupaamalla pelastaa palvelut mikä ei ole edes mahdollista kepujen oman maakuntamallin pakottaessa maakunnat ajamaan palvelunsa alas. Ilman että kuntavaalit voittaneet kepulaiset voi sille yhtään mitään. Ja se ihme, kuinka persut voi tippua vassareiden jopa vihreiden taakse kiitoksena siitä kannattajien toimesta, että Purra ensimmäisenä persupomona saa puolueensa kärkihankkeita läpi lähes kiitettävissä määrin. Yhtä kuin, rajat äkkiä auki vieraan geeniperimän saamiseksi Suomeen sisäsiittoisuuden lopettamiseksi ja korjaamiseksi, niin tyhmä maa tämä Suomi kansalaisineen on??
Demarit jakeli jo arabiankielisiä vaalimainoksia jotta mamut osaa heitä äänestää...
https://www.suomenuutiset.fi/kunta-ja-aluevaaleissa-saa-aanestaa-jopa-260-000-maahanmuuttajataustaista-demarit-kalastelee-nyt-aanestajia-venajaksi-ja-arabian-kielella-somessa-sdp-toivottaa-mielistellen-hyvaa-eid-juhl/
Ihan uusi asia itselle, että äänestysoikeus on ihmisillä joilla ei ole edes Suomen kansalaisuutta???
Kumpaahan ne mamut äänestää, vassareita jotka lisää houkuttimia saapua Suomeen loisimaan vai persuja, jotka sen estämään pyrkii?
Miksi he eivät saisi äänestää?
Niin, onhan se hienoa kuinka ulkomaalaiset esim. n**kerit joilla ei ole edes Suomen kansalaisuutta pääsee äänestämään siitä, että te sinimustat rasistit ette pääse valtaan??? Tai esim. persut jotka potkii maasta ulos työtä vieroksuvia tänne töiden perässä muuttaneita mamuja.
https://www.suomenuutiset.fi/tiukennus-tyoperaiseen-maahanmuuttoon-lapi-eduskunnassa-vigelius-torjuu-ulkomaista-tyottomyytta/
Keskusta vihervassareiden tavalla vastusti sitä, että ulkomaalaiseen tuontityöttömyyteen puututaan,,
"Tällä hetkellä Espoon demarivaltuutetuista 30 % on muslimeja."
Niin että miksi EI SUOMALAISET ei saisi äänestää Suomen vaaleissa vaikka eivät ole Suomen kansalaisia? No mutta mietippä sitä..
Ja tänään 90% Suomalaisista juhlii vaalitulosten julkistamisen jälkeen sitä, kun Suomi on taas askeleen lähempänä sitä, että Suomelle käy kuten Ruotsille jo kävi.
Siihen asti mennään tämän kaltaisilla vaalimainoksilla. https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/wp-content/uploads/2025/03/fatim-darra.png Suomen valkoisen roskasakin eli persujen saadessa ihmisarvonsa vasta kun peli on jo menetetty kuten Ruotsille jo kävi.
Kummasti se tämä sinimustanatsihallitus mamuja vetää puoleensa tulijoiden määrät ennätyslukemissa??
Keskikalja..sarja taisi sanoa että turhaa rimpuilua Suomen tarinan ollessa jo taputeltu? Persujen vain hidastaessa sen tapahtumista tms? Motivaationa edellisten toiminnassa se, että ainakin yrittivät. Saavat sillä mielenrauhan itselleen.
Nämä tädit pitää toiminnallaan hyvän huolen siitä, että muukalaisvihamielisyys kantapeikkojen keskuudessa vain lisääntyy.
Väärin sammutettu tulipalo.
"Monelle vihervasemmistolaiselle Afrikka-taustaiselle poliitikolle Afrikan tähti tuntuu olevan suurempi rasistinen ihmisoikeusloukkaus kuin heidän kotimaassaan tapahtuvat heimosodat ja kansanmurhat." https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/mikael-viitanen/suomi-ei-ole-rasistinen-ma/
Ja persukannattajat onnistui juuri varmistamaan sen, että mamuja ilmestyy enemmän ja enemmän esim. kaupunkien ja kuntien valtuustoihin. Vieden persujen paikkoja.
Nyt
Kansa on puhunut, "kyllä kansa tietää,,
Ei ne yksistään ole syyllisiä. Kaikki ne ovat samassa liemessä.Syylliset pitää saada ja ne on nyt persut vaikka eivät olekaan :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Velkaa Rajusti lisää ottavan petosjytkyhallituksen kannatus sulaa pois.. Ja petturipersujen kannatus syöksyy alas kuin hornetti !! Hyvä hyvä !!
Sinne samaan monttuun joutaa Kärsämäen syöpä kepulismi.
Niin, eikös ole kiva juttu rotuoopia julistava sinimustia fanittava Soi nisti kuinka persukannattajat haluaa että vassaridemarit korvaa oikeistohallituksen? Joka ottaa Purralta sakset kädestä ja jatkaa itse saksimista. Se irvokkain asia kaikessa. Tai se, että sinä kainaloiden tuulettaja juhlit sitä, kun vassarihallitus palauttaa Suomen takaisin Ruotsin tielle heti kun valtaan pääsevät. SInun silloinkin itkiessä persujen perään suoli24 palstoilla elämää hallitsevana pakkomielteenä kun ne istuu oppositiossa.