Kuinka paljon asuminen maksaa Pyhäjärvellä ? ja kuinka hyvin tulee 9 euron päivä palkalla toimeen
Paljonko on paljon
18
507
Vastaukset
- Anonyymi
Köyhien rahat tuloo valtion pohjattoman tyhjästä kassasta
- Anonyymi
Ja rikkaiden yritystuet + maataloustuet. #Tunnin juna. #Petosjytky.
- Anonyymi
Sun kannattaa ryhtyä maajussiksi niin kyllähän siinä rikastut
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun kannattaa ryhtyä maajussiksi niin kyllähän siinä rikastut
Sinähän se oot maata perinyt, ja tukivingunnan taitaja. Lukekaapa Ruokaviraston sivuilta ne 116, Pyhis tuen nauttijaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinähän se oot maata perinyt, ja tukivingunnan taitaja. Lukekaapa Ruokaviraston sivuilta ne 116, Pyhis tuen nauttijaa.
Eiköhän ne tuet mene laskuihin ja velkaakin jää ja hattu kouraan
- Anonyymi
Entä Purran sossuntuet 2004 - 2016?
- Anonyymi
Saksikäsipetturi on kaksinaamainen Juudas..
- Anonyymi
Jos kuntouttavan työtoiminnan kautta pääsee varsinaisen palkkatyön pariin niin asiat menevät hyvin.
- Anonyymi
Eihän tuo raha riitä edes sähkölaskuun, puhumattakaan lämmitykseen.
"Ain laulain työtäs teet" mihin menet Suomipoika/tyttö, nämä mallinnokset vetää raikulivauhtia oikeiston rahapussien syvyyksiin.
Työnteolla ei leipää tienata, ei lähellekään riittävästi, ilmankos huumekauppa kukoistaa.- Anonyymi
Laske kokonaistulo muine tukineen. Ei se paljoa ole, mutta enemmän kuin kotona makoilu.
- Anonyymi
Missä maksetaan vain yhdeksän euroa päivältä? Eli 180 per kk.
- Anonyymi
Ei missään se kuntouttavan työtoimimman lisä.
"Kun olet kuntouttavassa työtoiminnassa, saat toimeentulosi yleensä työttömyysetuudesta ja mahdollisesti myös toimeentulotuesta. Sen lisäksi sinulle maksetaan joko kulukorvaus tai toimintaraha. Sinulla on myös oikeus matkakorvaukseen." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei missään se kuntouttavan työtoimimman lisä.
"Kun olet kuntouttavassa työtoiminnassa, saat toimeentulosi yleensä työttömyysetuudesta ja mahdollisesti myös toimeentulotuesta. Sen lisäksi sinulle maksetaan joko kulukorvaus tai toimintaraha. Sinulla on myös oikeus matkakorvaukseen."Eli hiukan väärin informoiva teksti tuo yhdeksän euroa päivältä.
Ilmeisesti tulee tiettyjä tukia päälle yms.
Ja joskus saattaa poikia työhommia pidemmäksi aikaa, jos firmalla tarve.
- Anonyymi
9€+työttömyys korvaus...ei huono palkka kotona makaanisesta......tietenki voit mennä oikeisiin töihinki...
- Anonyymi
Pyhäjärvi ostaa muutaman vuoden päästä työntekijöitä
- Anonyymi
Sosiaalietuus ei ole palkka tehdystä työstä vaan korvaus työttömyydestä
- Anonyymi
Tuolla summalla et saa Pyhäjärvellä, edes heikosti tehtyä ruoka-annosta, muusta puhumattakaan
- Anonyymi
Pääsitkö muutaman kk hoitojaksolta suljetulta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1408333Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047529Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot995729Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1462667Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71454Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349