Nesara "vei" omaisuuteni

Tyhmä ihminen

Minä uskoin henkilökohtaisesti NESARA:n olemassaoloon ja siihen että se muuttaisi maailman. Sain kokea karvaasti että sokea usko näihin huuhaa-asioihin voi oikeasti viedä... kaiken.

Minulla on nyt velkaa 2000 000 euroa, kaksi miljoonaa euroa, joita en pysty ikinä maksamaan takaisin. Hakemukseni velkasaneerausjärjestelmään on vetämässä mutta epäilenpä etteivät syyt joiden vuoksi velkani otin, kelpaa saneerausjärjestelmään pääsemiseksi. Velkaneuvojat tiesivät kuitenkin kertoa etten ole ainoa joka on uskonut ko. lakiin (NESARA) ja menettänyt kaiken. Ulkomailla on muutamia tapauksia joita ensin tutkittiin huijausyrityksinä, niiden sittemmin paljastuttua tyhmien ihmisten (kuten minä) NESARA:an uskomisen takia otetuiksi suuriksi veloiksi.

Minun elämäni on pilalla se on varmaa. Sekin on varmaa, ettei mitään NESARA:a oikeasti ole olemassakaan, ainakaan siitä ei tule totta milloinkaan... sen olen oppinut ja kantapään kautta.

3

1124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyhmä ihminen

      No mitä mieltä olitte provo viestistäni ?

      Minusta tämä oli vasta keskitasoa. Olen jo tuonne 50 palstalle onnistunut tekemään paljon parempia provo avauksia.

    • tutkintaan

      NESARAAN uskominen on tosiaanki tyhmien ihmisten hommaa ja vielä tyhmempää jos alkaa rahaa syytään moisille. Jo siinä vaiheessa kun jokin lahko alkaa pyytään rahaa nii pitäisi jo hälytyskellot soida. Samoin loputtomat lupaukset, että tulevat silloin ja silloin ja aina peruutus tulee milloin minkäkin syyn vuoksi se jo kertoo silkasta petoksesta ja suuremmanluokan huijareista jotka pitäisi saada edesvastuuseen. Ehkäpä jokin taho tutkiikin NESARAN toimia ja saa vielä ne tuomiolle ja linnaan.

      • Tuossa tänä keväänähän pitkästä aikaa Dove alkoi aivan avoimesti keräämään rahaa tiedotteissaan, joten eiköhän tässä jossain vaiheessa joku ala heräilemään siihen, että höplästä on vedetty ja alkaa vaatimaan tutkintaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      92
      5308
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4141
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2239
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2088
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1815
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1474
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      32
      1293
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1076
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1010
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1001
    Aihe