Kyllä suu loksahti auki kun käväsin Häggmannilta kahvin hakemassa, iso kahvi 3€.
Mitä muualla kahvi maksaa? Onko joka paikassa hinnat noussut ?
Kahvin hinta
13
599
Vastaukset
- Anonyymi
Paha juttu, vielä ku ei voi kenenkään laskuun juosta päiväkahaveella seurueinneen .
- Anonyymi
Kahvipaketin hinta on tuplaantunut. Siitä johtuu.
- Anonyymi
Kahviloitako lisää,vai????
- Anonyymi
Joi. Lisää kahviloita toivoo kansalaiset ja lisää hintaa! Silleen ne markkinat ratkeaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joi. Lisää kahviloita toivoo kansalaiset ja lisää hintaa! Silleen ne markkinat ratkeaa!
Parempi se on aukoo suuta kun kahvia juo.
- Anonyymi
Uuden paikan nimi vois vaikka olla MegaMax. Mega kuppi. Maxi hinta!
- Anonyymi
Keittää sumpit itte...
- Anonyymi
Juokaa kotona mitä te sinne menette ja täällä meuhkaatte hinnoista
- Anonyymi
Arvonlisää on tullut, että Purra saa rahoitettua oman veroaleensa.
- Anonyymi
Kylpyläsaaressa kävin pullakahvit juomassa, hinta 4€. Suosittelen muillekin!
- Anonyymi
Niin on Kukkolallakin 4€ pullakahavit ja paremmat nisut 👍
- Anonyymi
Oho, ompa halapaa tässä taloustilanteessa. Olen ollu sumppiloissa, joissa iso sumppi maksaa 5,90 ja pienen sumpin saa 2,9 eurolla.
- Anonyymi
Reipas 10 vuotta sitten, Helsingin moottoritien ylittävällä huoltoasemalla, pikku kuppi kahvia 3,40€. Kysyin myyjältä/yrittäjältä, entä jos lusikkaan mahtuu enemmän kuin tuohon kuppiin.. suuttui ja yritti heittää ulos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004363
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422006- 611667
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696