Lahti joutuu sodan kynsiin

Anonyymi-ap

Tästä on jo joitakin vuosia kun liikuskelin niemessä aamuvarhaisella ja siellä oli harmaita tyyppejä korjaamassa alustaan. https://tinyurl.com/4e6hjbvh

Heiteltiin siinä läppää samalla kun korjailivat alustaan. Ystävystyttiin ja näyttivät muutaman kuvan mitä tulee tapahtumaan. Ajattelin että oli vaan jotain outoa huumoria kunnes maailmantilanne tuli niin vaikeaksi kuin se nykyään on. Tuollaista näyttivät silloin ja on varmaan paras ruveta etsimään pommisuojaa. Venäläiset on tulossa https://aijaa.com/IZooyi

10

660

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaisiko muistaa ottaa ne lääkkeesi ettet vielä pahemmin sekoa (jos se on mahdollista),

    • Anonyymi

      Kesäl mie olin Niemessä, Polttimolla, siäl missä Joutjoki lasketuu Vesijärvee. Oli semmone aamu-öyli, ettei oikee tienny, oliko yö vai päivä – täysikuu paistel kirkkaasti, mutta aurinko jo kurkistel metsän takkaa.

      Siin mie istuin kivellä, kahvikuppi käes, kun yhtäkkii kaikki äänet lakkas. Ei linnut, ei hyttyset, ei mitää. Vain pieni suhina kuului, semmone kun tuuli kävis lehtien lomassa, muttei ollu tuulta.

      Mie nousin seisomhaan ja kattelin ylös – ja mitä mie näinkää! Taivaal leiju semmone outo alus, kuin hopeinen kivi ois lähteny lentoon. Se ei pitäny ääntäkää, vaan liikku hiljaa ja sulavasti, niinko ois tanssinu ilmas.

      Mie tartuin äkkiä kännykkääni ja just just kerkisin nappasemmaa kuvan siit ennen ku se hävis, kuin ois nielaistu taivahan sinnee. Ja ku se oli poissa, kaikki alako taas – linnut laulo, joki solis, hyttyset inis. Niinko ei ois mittää tapahtunukkaa.

      Mut mie tiijän mitä mie näin. Ja se kuva… https://aijaa.com/Slcwsi

      • Anonyymi

        Mie ja sie kertoo että et ole Lahtea nähnytkään. Mutta kivahan se on haukkua jos ei ole muutakaan tekemistä.


    • Anonyymi

      Jepjep ja lähtikö sulla nyt vähän laukalle

    • Anonyymi

      Muistatteko, kun takavuosina Ankkurissa oli uimarannan vesi pilalla sieltä löytyneen suuren kolibakteerimäärän takia? Vähään aikaan ei ollut mitään asiaa sinne uimaan.
      Syy tapahtuneeseen oli eräässä jo varsin kauan asunnottomana eläneessä kaverissa. Jätetään hänen nimi nyt mainitsematta. No, tämä kaveri oli ollut majailemassa erään tuttunsa nurkissa siinä lähistöllä jo ties monta kuukautta. Sieltä sitten lopulta lähti ja päätyi tälle kyseiselle rannalle. Runsas määrä juotua kaljaa oli pistänyt vatsan rullalle, joten paskahätää se sitten kovasti pukkasi täydellisellä ajoituksella ja kaveri päätti vääntää vetelät kurapaskat siihen rantaveteen. Sitten uimaranta käyttökieltoon, ei siellä voinut kukaan uida.

      • Anonyymi

        Olitko itte se tyyppi kun noin tarkasti osaisit kertoa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olitko itte se tyyppi kun noin tarkasti osaisit kertoa

        En tietenkään ollut. Tämä rantaveteen paskonut kun itse asiasta kertoi, kovasti tekoaan kehuen ja on siitä vieläkin ylpeä, mitä tuli tehtyä. Semmonen se on.


    • Anonyymi

      Venäläiset ovat olleet täällä jo vuosia. Linja-autoissa, torilla ja kaupoissa kuulee venättää aivan liikaa.

    • Anonyymi

      Ole varuillasi se porukka tulee sun oven taakse aseineen ym kantamuksineen.

    • Anonyymi

      Tännehän se Iivana ensimmäisenä on tulossa 😂😂

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1339
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      833
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      538
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      498
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      475
    Aihe