kokaiinin käyttö on Sainion mukaan lisääntynyt Suomessa voimakkaasti
Anonyymi-ap
2025-04-13 05:50:43
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ruotsista-leviaa-suomeen-kovaa-jengirikollisuutta-emme-ole-mikaan-lintukoto-enaa/9136104
oppositio ei osaa käsitellä näitä asioita`
suomen keskusta?
PS. oulussa jatkuvasti huumekäräjiä
Anonyymi-ap
2025-04-13 05:50:43
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ruotsista-leviaa-suomeen-kovaa-jengirikollisuutta-emme-ole-mikaan-lintukoto-enaa/9136104
oppositio ei osaa käsitellä näitä asioita`
suomen keskusta?
PS. oulussa jatkuvasti huumekäräjiä
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja syytetään että adhd mm lisääntyy?
Perussyy huumeet moneen sairauteen?
maahanmuuttajat? osuus rikoksista? ulkomaalaiset siellä käräjillä istuu eniten?
Persuja siellä istuu eniten.
Kävisit joskus oikeasti ulkona kylillä ja kaupungilla ..
Ei käräjiä kylillä ja kaupungilla pidetä.
SDP keinot turvallisuus?
Kotouttaminen ja integrointi osaksi yhteiskuntaa, toisin kuin persuilla jotka ovat leikkaamassa juuri kotouttamisesta.
Persujen tapa hoitaa maahanmuuttoa on Ruotsin malli, ja tuo on tahallista, sillä siten saavat mahdollisimman paljon ongelmia aikaan ja syitä osoitella sormella kaikkia maahanmuuttajia jotta voivat ajaa heidä ulos maasta. Persut ajavat toimillaan maan kaaokseen tahallaan.
Ihanko totta ? Eikä kevätkään tule oikealla tavalla ? Mahtaisikohan löytyä joku asia joka nykyhallinnon aikana olisi edes hieman oikean suuntainen ?
Tuliko kevät oikealla tavalla? Aika kummalla tavalla se nyt on tullut, pakkasta ja lämmintä, hellettä ja taas pakkasta, välillä sataa kunnolla lunta ja sitten on taas liukkaat kelit, kohta taas kesäkelit, ja tuota on jatkunut pitkään. Toivottavasti kelit rauhoittuu edes juhannukseen mennessä.
Hyvääkin nykyhallinnon aikan on, eli hallituksen kannatuksen muutos on oikean suuntainen, alas päin.
mansikka kypsyi talvella