Citykanit saavat lisääntyä rauhassa

Näyttää juoksentelevan paljon keskikokoisen koiran kokoisia jäniksiä ympäri kaupunkia. Sota aikana käytettiin kanin lihaa ravinnoksi joten voisikohan näitä hyödyntää köyhien ruoka apuun ilman, että vihervassarit hyökkää puolustuskannalle?
6175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mainio lisä ruokajonolaisille. Yöllä loukutetut puput aamulla ruokajonoon jakoon. Monelle usean päivän ruoka.

Äänestä

Lontoossahan jäi aikoinaan kiinni kopla, joka koostui lähinnä asunnottomista, jotka väijyivät öisin puluja niiden pesäpaikoilla ja tarjosivat sitten hyvin kohtuuhinnalla lintusoppaa ja käristeitä muille vähäosaisille.

Pitäisikö soveltaa?

Äänestä
  • Suositus sen kokeneelta, mutta ei sovellu minun tapauksessani, valitan.

    Äänestä

Kaiken voi soveltaa hauskemmin.T: Riikka

Äänestä

Ruokajonossa jaetaan vessapaperia valmiiksi, jos sattuu olemaan päiväyksestä aikaa...

Äänestä

Onhan noilla joutilaisilla aikaa istua pytyllä, tai vaikka riuulla

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näyttää juoksentelevan paljon keskikokoisen koiran kokoisia jäniksiä ympäri kaupunkia. Sota aikana käytettiin kanin lihaa ravinnoksi joten voisikohan näitä hyödyntää köyhien ruoka apuun ilman, että vihervassarit hyökkää puolustuskannalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu