Ärsyttävän hyvännäköinen.
Tiedätkö et olet
Anonyymi-ap
562368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Ihan liian hyvännäköinen sulle 😘😄
Miten niin liian hyvännäköinen?
Umph, sori by mad
Sivusta, mieti itse enempi sitä, mistä johtuu, että koet jonkun ärsyttävän näköisenä? Se on enempi sun kuin hänen ongelma, joka sinusta on ärsyttävän näköinen? Ajattele niin, että sinäkin voit olla jollekin ärsyttävän näköinen? Sinusta tulee mielee joku ärsyttävä ihminen ja siksi olet sitä jollekin toiselle? Nämä ovat mielikuvia, joita sinäkin itse synnytät korviesi välissä.
🥰😄🥰🥰
Tiedän kyllä mutta sama vaiva sullakin :D
Ai on vai?
Jep. Ollaan hiton hyvännäköisiä parina :)
Taasko se manipulointi alkoi 😂
Mikä manipulointi? Vain toteamus
Lepyttely imartelemalla niillä asioilla missä toinen kokee itsessään epävarmuutta mutta sanoilla mitä ei oikeasti tarkoiteta. Sanat joita sanotaan vain saadakseen hyötyä. Se on manipulointia.
Manipulointia huono itsetuntoisen mielestä
Noin se juuri on.
Hän manipuloi minua isoilla rinnoilla.
No joo. Tää ei oo mulle 🤣
Hän on sooo Hot. Sulan 😘
Kiitos 👋
En ole niin hyvännäköinen
Hyvin kelpasi narsistille, ennen uuden panon löytymistä 😂 on sulla vielä lähipiiriä mistä sitten seuraavaa valita 😅
No onhan siitä monet kerrat saanu kuulla, en sitä kieltääkään voi.
So what?
Kyllä mä itse arvostan ihmisessä ihan muita ominaisuuksia kuitenkin !
Huomaat sen jos katsot keiden kanssa mieluiten keskustelen ja viihdyn.
Kaunista päivää siis sinullekin.
tiedän olen kuullut sen ennenkin
Sivusta vinguttu silti aina. Hah leviit ku teet lapsii , et ole edes nainen jne.
Sinä taas kuulostat ihan pikku pikku pojalta joka ei tiedä naisen anatomiasta yhtään mitään.
Kysy äitiltäs ennenkuin tulet itseäsi tänne nolaamaan 😂
Olen pikkusen eri väylää suksiva haha
Ulkonäöllä ei ole väliä jos ei saa läheisyyttä keneltäkään. Sillä on kuitenkin merkitystä itsetunnon ja itsevarmuuden kannalta. Jos henkilöltä puuttuu rohkeus tai usko löytää kumppani niin tällöin sitä vain jää silti yksin. Erityisen hyvännäköinen kumppani keräisi vierailta ihmisiltä himokkaita ja limaisia katseita tuntemattomilta mikä järjen mukaan ärsyttäisi hänen kumppaniaan.
Ulkonäkö herättää kiinnostuksen mutta tunne on se mikä pitää olla.....
ikävä sua 🥲….. sivusta
Mullakin ikävä yhtä 😘
Ärsyttävä vain silloin, kun kohde tuntuu olevan tavoittamattomissa. Kyseessä ilmeisesti mies, muuten olisi käytetty sanaa kaunis.
Nainen voi myös olla hyvännäköinen.
Joo, mutta ei ärsyttävän hyvännäköinen. Naisesta sanotaan kaunis, kadehdittavan kaunis.
Ei mies sano kadehdittavan kaunis. Miksi mies kadehtisi naisen kauneutta?
Ei pidä paikkaansa, no ehkä 50-luvulla on noin sanottu, mutta ei päde enää tänä päivänä.
Kuka on väittänyt, että mies kadehtisi naisen kauneutta, vielä vähemmän sanoisi sitä ärsyttäväksi, tai ärsyttävän hyvännäköiseksi. Naisethan näitä termejä käyttää ja kadehtii kauniimpia. Toisen sen tunnustaa, toiset ei.
No miestä myös söpöksi, ei järin miehekästä ollenkaan.
Eli on siis hyvännäköinen, mutta ei ärsyttävän hyvännäköinen. Millainen on ärsyttävän hyvännäköinen?
Joo, hän on. Haluisin syödä hänet pikku haarukalla.
Haluatko hänet?
Sivusta: HALUAN!
Et saa, hän on MUN!
Moni kakku päältä kaunis...
Kaikkein v-mäisimmät tyypit ja muiden ulkonäköä eniten arvostelevimmat, ovat yleensä itse niitä, joiden ulkoinen olemus on kaikkein vastemielisin.
Kaikkein v-mäisimmät tyypit arvostelevat toisten luonnetta eikä suinkaan ulkonäköä ja heidän olemus on kaikkein vastenmielisin.
Kiva et sulla on tämmönen ihminen kiikarissa.
Mullakin elämässäni toki on tällänen. Ärsyttävän siitä tekee se kun on niin kuuma mies eikä sitä saa kokeilla tai maistaa. 😃
Itse olen varmaan hänen mielestään vaan ärsyttävä ja ruma.
Hauska vertauskuva!!! Joskus rakkauden kohde saattaa käyttäytyä "ärsyttävästi" tai näyttää ärsyttävältä, sillä tavalla ärsyttävästi kuin haluaisi ja tietäisi olevansa toiselle tärkeä ja toinen tykkää paljon, niin on kuin ei tietäisi tai aavistaisi sitä lainkaan. Tai pukeutuu juuri vaatteisiin joiden tietää sopivan itselleen ja näyttävän juuri siltä kuin toisen tekisi mieli koskettaan tai jotain. Jotkut laittavat hiukset kauniisti levälleen tai pöyhivät niitä tavalla jota ei vaan voi olla katsomatta. Ei ärsyttävän hyvännäköinen loukkaa, se kuuluu rakkauden esikäsittelyyn.
https://www.youtube.com/watch?v=phUg1d11mt4
Tiedän olevani söpö ja vielä suloisempi minusta tietäen tehtynä tulee. 🖤
Eipä koske mua ainakaan tie
Eve on hottis
A mies on ruma.
Kiitos samoin.
On se tullut huomattua mitä ihmiset on mun ulkonäöstä mieltä. Ja se suunnattomasti ärsyttää minua, kun joskus sitä vaan haluais olla näkymätön, mutta kun ei. Ihan sama minne menen, niin ihmiset tuijottaa iästä ja sukupuolesta riippumatta.
Ja asiakaspalvelijat joko ovat helkkarin mukavia ja aivan yliöverin mukavia ja jotkut flirttailee, tai sitten niiden naamasta näkee että ne toivoo että katoaisin vaan heti, mutta tämä tapahtuu useimmiten niiden vanhempien naisten kohdalla vaan.
Vielä ärsyttävämpää on se, että sitten kun kiinnostun jostain ja koitan alkaa edistään asioita, niin toinen on melkein kuin paniikissa, koska ei haluais mokata sitä juttua mun ulkonäön takia. Tuntuu että koko ulkonäkö määrittelee sen minkälainen oon ja yleensä en edes jaksa vaivautua pidemmälle jutun kanssa, jos toinen on muodostanut jotain kuvitelmia pelkän ulkonäön perusteella, koska siinä ei voi yleensä voittaa, sillä ne kuvitelmat ovat "täydellisiä" ja sinä vaan rikot ne.
Jos olet nainen, tilanne tulee muuttumaan iän myötä. Sanotaan, että keski-ikäiset naiset ovat näkymättömiä, niin vähän huomiota he saavat. Silloin saat ainakin rauhaa!
UMT on söpö
Olisitteko sopivia toisillenne?
Luulisin niin
En ole kovin hyvä näköinen ollut ikinä.