Äänestämäni pääsi läpi ja Persut häviöllä.
Olen tyytyväinen vaaleihin
7
308
Vastaukset
- Anonyymi
Samma h är.
- Anonyymi
Purra voisi antaa saksensa museoitavaksi ja menisi hammaslääkäriin purenta vaikeuksien takia.
- Anonyymi
Nouseeko vai laskeeko kuntavero ?
Pääseekö nopeammin hoitoon ? - Anonyymi
Nyt alkoi demarien selittely kun ei toteuttaa vaalilupauksiaan !
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011171542.html - Anonyymi
49,1% äänesti, joten kaikki päätökset on vähemmistön päätöksiä !
Enemmistö 50,9% ei kait löyyänyt rehellistä ehdokasta? - Anonyymi
Taas kerran nähdään hallituksen törkeät päätökset hyvätuloisten hyväksi.heille ja kaikille sote ja valtion firmojen johtajille on aina varaa maksaa suuria palkkoja jotka joka vuosi pystytään korottamaan sen lisäksi matkustus, puhelin ja ravintoedut, optiot vaikka firmoilla menisi kuinka huonosti.
Eli aina voi vaan lisätä etuja pudottamalla omia veroja.
Puuttuvat eurot otetaan vammaisten ja ikäihmisten hoitamisesta, sairaaloiden petipaikoista, kokopäivälaitosten lopettamisista.
Joskus voisivat herrat katsoa peiliin ja ottaa
omista eduistaan. Ensin sopeutusrahat eduskunnan ent työntekijöiltä kun tavis työötömille annetaan raippaa jos on jäänyt työttömäksi, lähes joka kunnassa 13% työttömyys ja tilanne pahenee. Ylivelkaantuneita ihmisiä kuin meren mutaa, sen lisäksijuopot, huumehörhöt, mielenterveys ongelmaiset joiden elämä Ian pirstaleina.
Lapset käyttävät nuuskaa ja lääkkeitä saadakseen päänsä sekaisin. Monet syntyneet narkkarin lapsina eli aivot ei normaalit tuttipulloikäisenä.
Suomessa hyvinvointi valtiossa suurella osalla ihmisiä helvetin vaikeaa.
Paitsi matuille tämä on paratiisi jossa heille isoimmat tuet, ilmaiset terveyspalvelut, uinti ja kuntosalit, tulkit, maksusitoumukset tavaroihin, vaatteisiin, kenkiin, lapsilisät, elatusmaksut, päiväkodit, koulutukset eli kaikki mahdollinen..
Se mitä suomalaisilta otetaan veroina valuu matujen taskuun. - Anonyymi
Kurkkumopo!
Ketjusta on poistettu 44 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213800
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303433Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533204Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222869Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212618Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162340MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu01950Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281747IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1381433