Nyt kun vaalit on ohi ja siellä porukka uusiutu niin ootteko te täällä suomikaksnelosessa ikinä ajatellu, että siirtysitte Jodeliin?
Uudistuksia
17
807
Vastaukset
- Anonyymi
Hyrynsalmen ehoton ääniharava, Kati näytti esimerkillään televiisiossa, että ampumarata on tarpeeton.
Se antaa meille pakseettomille toivon kipunan! - Anonyymi
Esityksiä uudelle Valtuustolle:
1) Ajo- ja ampumarata suljettava melu- ja ympäristöhaittojen sekä turvallisuuspuutteiden vuoksi
2) Taajamamme ja sen ympäristö on siistittävä, vesakot raivattava, roskat kerätään pois ja autiot liiketilat puretaan
3) Panostetaan rapsehtivuuteen; Joutilaatkin mukaan rapsehtimaan
4) Helikopteri lähetetään sinne mistä se on tullutkin, eli Venäjälle
...siinäpä noin niinku aluksi
T: Pakseeton Hyrynsalami -kansanliike- Anonyymi
Kait teillä on joku valtuustossa valittuna joka ajaa näitä asioita eteenpäin., jos ei ole niin turhaan ulisette tällä asioista
Nim ei paskeeton - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kait teillä on joku valtuustossa valittuna joka ajaa näitä asioita eteenpäin., jos ei ole niin turhaan ulisette tällä asioista
Nim ei paskeetonPari tuulipuistoa lisää että kunnalla on vara tehdä näitä hanttihommia. Yrittäjyyden elvyttäminen.
Sieltä se pitäisi alottaa.
Saapa nähä. , eipä taida muuttua mikään.
- Anonyymi
Kun kunnassa on kunnanjohtaja paikka auki niin rakennusmestarin paikka pitää panna auki koska siellä ei ole amk-insinööriä on rakennusmestari ja laki sanoo että sen täytyy olla amk-insinööri eli Nyt kiireesti avattava tämä mestarin paikka auki että kunnanjohtajamestarinpaikka täytetään samaan aikaan niin ollaan niinku laki puitteissa toimittu niin kun kunnallislaki edellyttää puolangalla yhtä kurssiainsinöörit käynyt siitä jo yritettiin panna roskakoriin Niin mitä täällä hyrysalmella ja Onko tämä paikka ollut aiemmin avoimesti edes haettavissa se täytettiin vaan Esa Kemppaisen taholta kaveruutta ja tämä kaveri joka tuli sinne oli sanonut yhdelle kaverille että ei tuu koskaan kuntaa ja kun neljä vuotta Esa oli pois niin se tuli kuntaan niin sen jälkeen tää rakennusmestari pääsi töihin kuntaan erikoinen ratkaisu mitä siihen sanotte eikö näin pitäisi olla molemmat paikat auki ja haku ja kunnanjohtajan paikkaa on pantu jo auki haku
- Anonyymi
Pitäisikö ensin opetella kirjoittamaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäisikö ensin opetella kirjoittamaan!
Eikös tiällä sanota mitäpä se hyvejää no mitteepä se hyvejää kun kaikki puhheet on tiällä sammoo posotusta, kun hevonen vettee paskantas.
- Anonyymi
Pallit vain paukkuu kunnan käytävillä😂😂😂👍
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pallit vain paukkuu kunnan käytävillä😂😂😂👍
Onkait siellä muutama revakin seassa...
- Anonyymi
Sama näivettäminen jatkuu, ei tuu tuulipuistoja eikä mittää muutakaan. Onneksi Koskitie kunnostettaan etunenässä, siellä kun on sitä liikennettä ihan hitokseen. Siinä kaikki mitä 4 vuojessa saavat aikaan.
Kahvea juovat, kunnassa - Anonyymi
Tuloohan ne ne kuntoportaat kuitenni, nekin siihen likelle Koskitietä.. No, siellä niille onkin tarvetta
- Anonyymi
Niin näyttäs olevan.. nooo, lihavat on lepposia sanotaan. Onko ne sitte oikeesti mene ja tiedä?
- Anonyymi
Vas ei olisi tarvinnut kuin muutaman äänen lisää niin olisivat saaneet läpi yhden valtuustoon
- Anonyymi
Putinin kannattajien äänet jäivät ja tulevat jäämään vähiin
- Anonyymi
Samalla hankkikaa jo kunnollinen eläinlääkäri tähän kuntaan eli sellainen oka osaa hoitaa koirat ja kissat ymt Tämä nykyinen kun ylenkatsoo ja passittaa naapuripitäjien lääkäreille. Eikö eläinlääkärillä ole velvollisuus hoitaa kaikki eläimet eikä kuoria kermat päältä. Kaikissa muissa kunnissa toimii mutta täällä ei tämäkään. Varsinkin kun käärmeet on lisääntyneet tosi paljon niin hätä tapauksessa koira ei selviä kun pitää viedä toiselle paikkakunnalle. Eipä houkuttele lomalaisiakaan kuntaan tällainen palvelun taso.
- Anonyymi
Joo totta, minä olen harkinnut mökin pois myyntiä, kun on joutunut katsomaan käärmeittein lisääntymistä.
Kamalaa katsottavaa 🫣
- Anonyymi
Joillakin eläinlääkäreillä on oikein elämäntehtävänä himo lopettaa lemmikkejä, sitä tarjotaan ensimäisenä ennenkuin kunnolla ees tutkitaan, että lopetetaan, saanhan lopettaa, olisi parasta lopettaa, kyllä tämä nyt täytyy lopettaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662338Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.421951Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301668Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761633Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1001536Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1341263Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851263Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251166En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9972- 77969