Pöh, sanon minä.
Tämä Kuhmon valtuusto
19
1703
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän tässä pärjäillä!!
- Anonyymi
Ja varmaan itsekin äänestit? Kansa saa sen minkä ansaitseekin.
- Anonyymi
Persut astui miinaan. Varmaan kohta sortuvat viinaan. Ei auttanut Purran pyllynkasvu...
- Anonyymi
Valehtelullakin pitäisi olla rajaa vaik ois persu ja vajaa!
- Anonyymi
Kepun ja Demareitten vaalivoitto tuli räkyttämällä. Ei räksyttämällä asiat parane. Tätäräkytystä jatkuu seuraaviin eduskuntavaaleihin. Ei näillä puolueilla ole todellista vaihtoehtoa nyky politiikalle. Vaalikarjalla on lyhyt muisti.
- Anonyymi
Ottaako vaalitappio kuinka koville?
- Anonyymi
Yhdyssanat jäikös koulu käymättä
- Anonyymi
Onko äänten laskenta mitenkä rehellisellä pohjalla,Stalin vainaa sanoi aikoinaan että,tulos riippuu siitä kuka äänet laskee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko äänten laskenta mitenkä rehellisellä pohjalla,Stalin vainaa sanoi aikoinaan että,tulos riippuu siitä kuka äänet laskee.
Stalin oli viisas!
- Anonyymi
Tulokkaiden pitää nyt uskaltaa käyttää valtaansa ettei paikkansa uusijat johda porukkaa mielensä mukaan. Kettukko ois joutanut pihalle.
- Anonyymi
Niin minäkin,Lähiruokaa,joku Ratsasti tällä ja sitten sanoo lehtihaastelussa JOS voin vaikuttaa😅
Höpö,höpö 😅 - Anonyymi
Pitäs laittaa maksimi kuinka monta kautta voi olla enintään valtuustossa.
- Anonyymi
Samaa mieltä,leipääntyvät,täällä pienillä paikkakunnilla,kun ei ole oikein asioitakaan aina mitä käsitellä :) ja mitkään uudistusehdotuksetkaan ei mene läpi,ei paikkakunta pääse kehittymään,esimerkkinä: Joku keksi kehitysehdotuksia rantaraitille,hyviäkin,jotain muuta kuin talvisota tai terva,,no niitä esityksiä ei kai "tyssännyt" valtuusto,mutta joku "juntti" kai ? älähti heti että ei mitenkään sovi rantaraitille,no siis annetaan asioiden vain olla tässä oman onnensa nojassa ja mennään entisillä! eipähän tule yllätyksiä,pyhää maata sotkemaan!
- Anonyymi
Kuhmon persut otti mahtavan torjuntavoiton!
- Anonyymi
Jos itse luulee olevansa parempi hoitaa kunnan asioita, pitää mennä ehdokkaaksi. Ei ne täällä ainakaan parane. Luulen, että siellä ei yksi ihminen sanele.
- Anonyymi
Alueiden valtuutetuilla ei ole mitään määräys- tai vaikutusvaltaa. Riikka Purra on rahakirstun vartiana, josta ei tipu törsäämisrahaa aluevaltuutetuille. Hyvä niin.
- Anonyymi
Jaxu haleja sinne ehtoolehto kuhmoon.
- Anonyymi
Jotakin tehty oikein,jää lyhyt sulaa kesällä..
- Anonyymi
Hyvä palkkaista porukkaa näkyy olevan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1074239Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572428Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781640Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61103- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768