Tämä Kuhmon valtuusto

Anonyymi-ap

Pöh, sanon minä.

19

1740

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän tässä pärjäillä!!

    • Anonyymi

      Ja varmaan itsekin äänestit? Kansa saa sen minkä ansaitseekin.

    • Anonyymi

      Persut astui miinaan. Varmaan kohta sortuvat viinaan. Ei auttanut Purran pyllynkasvu...

      • Anonyymi

        Valehtelullakin pitäisi olla rajaa vaik ois persu ja vajaa!


    • Anonyymi

      Kepun ja Demareitten vaalivoitto tuli räkyttämällä. Ei räksyttämällä asiat parane. Tätäräkytystä jatkuu seuraaviin eduskuntavaaleihin. Ei näillä puolueilla ole todellista vaihtoehtoa nyky politiikalle. Vaalikarjalla on lyhyt muisti.

      • Anonyymi

        Ottaako vaalitappio kuinka koville?


      • Anonyymi

        Yhdyssanat jäikös koulu käymättä


      • Anonyymi

        Onko äänten laskenta mitenkä rehellisellä pohjalla,Stalin vainaa sanoi aikoinaan että,tulos riippuu siitä kuka äänet laskee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko äänten laskenta mitenkä rehellisellä pohjalla,Stalin vainaa sanoi aikoinaan että,tulos riippuu siitä kuka äänet laskee.

        Stalin oli viisas!


    • Anonyymi

      Tulokkaiden pitää nyt uskaltaa käyttää valtaansa ettei paikkansa uusijat johda porukkaa mielensä mukaan. Kettukko ois joutanut pihalle.

    • Anonyymi

      Niin minäkin,Lähiruokaa,joku Ratsasti tällä ja sitten sanoo lehtihaastelussa JOS voin vaikuttaa😅
      Höpö,höpö 😅

    • Anonyymi

      Pitäs laittaa maksimi kuinka monta kautta voi olla enintään valtuustossa.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä,leipääntyvät,täällä pienillä paikkakunnilla,kun ei ole oikein asioitakaan aina mitä käsitellä :) ja mitkään uudistusehdotuksetkaan ei mene läpi,ei paikkakunta pääse kehittymään,esimerkkinä: Joku keksi kehitysehdotuksia rantaraitille,hyviäkin,jotain muuta kuin talvisota tai terva,,no niitä esityksiä ei kai "tyssännyt" valtuusto,mutta joku "juntti" kai ? älähti heti että ei mitenkään sovi rantaraitille,no siis annetaan asioiden vain olla tässä oman onnensa nojassa ja mennään entisillä! eipähän tule yllätyksiä,pyhää maata sotkemaan!


    • Anonyymi

      Kuhmon persut otti mahtavan torjuntavoiton!

    • Anonyymi

      Jos itse luulee olevansa parempi hoitaa kunnan asioita, pitää mennä ehdokkaaksi. Ei ne täällä ainakaan parane. Luulen, että siellä ei yksi ihminen sanele.

    • Anonyymi

      Alueiden valtuutetuilla ei ole mitään määräys- tai vaikutusvaltaa. Riikka Purra on rahakirstun vartiana, josta ei tipu törsäämisrahaa aluevaltuutetuille. Hyvä niin.

      • Anonyymi

        Jaxu haleja sinne ehtoolehto kuhmoon.


    • Anonyymi

      Jotakin tehty oikein,jää lyhyt sulaa kesällä..

    • Anonyymi

      Hyvä palkkaista porukkaa näkyy olevan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      153
      4667
    2. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      199
      3989
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      35
      2720
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      10
      2492
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      37
      2238
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      14
      1825
    7. Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?

      Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      1667
    8. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1484
    9. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      34
      1375
    10. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1331
    Aihe