Pöh, sanon minä.
Tämä Kuhmon valtuusto
19
1693
Vastaukset
- Anonyymi
Eiköhän tässä pärjäillä!!
- Anonyymi
Ja varmaan itsekin äänestit? Kansa saa sen minkä ansaitseekin.
- Anonyymi
Persut astui miinaan. Varmaan kohta sortuvat viinaan. Ei auttanut Purran pyllynkasvu...
- Anonyymi
Valehtelullakin pitäisi olla rajaa vaik ois persu ja vajaa!
- Anonyymi
Kepun ja Demareitten vaalivoitto tuli räkyttämällä. Ei räksyttämällä asiat parane. Tätäräkytystä jatkuu seuraaviin eduskuntavaaleihin. Ei näillä puolueilla ole todellista vaihtoehtoa nyky politiikalle. Vaalikarjalla on lyhyt muisti.
- Anonyymi
Ottaako vaalitappio kuinka koville?
- Anonyymi
Yhdyssanat jäikös koulu käymättä
- Anonyymi
Onko äänten laskenta mitenkä rehellisellä pohjalla,Stalin vainaa sanoi aikoinaan että,tulos riippuu siitä kuka äänet laskee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko äänten laskenta mitenkä rehellisellä pohjalla,Stalin vainaa sanoi aikoinaan että,tulos riippuu siitä kuka äänet laskee.
Stalin oli viisas!
- Anonyymi
Tulokkaiden pitää nyt uskaltaa käyttää valtaansa ettei paikkansa uusijat johda porukkaa mielensä mukaan. Kettukko ois joutanut pihalle.
- Anonyymi
Niin minäkin,Lähiruokaa,joku Ratsasti tällä ja sitten sanoo lehtihaastelussa JOS voin vaikuttaa😅
Höpö,höpö 😅 - Anonyymi
Pitäs laittaa maksimi kuinka monta kautta voi olla enintään valtuustossa.
- Anonyymi
Samaa mieltä,leipääntyvät,täällä pienillä paikkakunnilla,kun ei ole oikein asioitakaan aina mitä käsitellä :) ja mitkään uudistusehdotuksetkaan ei mene läpi,ei paikkakunta pääse kehittymään,esimerkkinä: Joku keksi kehitysehdotuksia rantaraitille,hyviäkin,jotain muuta kuin talvisota tai terva,,no niitä esityksiä ei kai "tyssännyt" valtuusto,mutta joku "juntti" kai ? älähti heti että ei mitenkään sovi rantaraitille,no siis annetaan asioiden vain olla tässä oman onnensa nojassa ja mennään entisillä! eipähän tule yllätyksiä,pyhää maata sotkemaan!
- Anonyymi
Kuhmon persut otti mahtavan torjuntavoiton!
- Anonyymi
Jos itse luulee olevansa parempi hoitaa kunnan asioita, pitää mennä ehdokkaaksi. Ei ne täällä ainakaan parane. Luulen, että siellä ei yksi ihminen sanele.
- Anonyymi
Alueiden valtuutetuilla ei ole mitään määräys- tai vaikutusvaltaa. Riikka Purra on rahakirstun vartiana, josta ei tipu törsäämisrahaa aluevaltuutetuille. Hyvä niin.
- Anonyymi
Jaxu haleja sinne ehtoolehto kuhmoon.
- Anonyymi
Jotakin tehty oikein,jää lyhyt sulaa kesällä..
- Anonyymi
Hyvä palkkaista porukkaa näkyy olevan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi184569Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä294311Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2503886Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos642379Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt431811Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu61705Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771694Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont11608- 1051417
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva111351