Helena Ahti-Hallberg on toteuttanut monen suomalaisen unelman kakkoskodista Espanjassa.
Ostamassaan historiallisessa talossa Ahti-Hallberg on miehensä kanssa tehnyt tuttavuutta espanjalaiseen asioiden hoitamiseen ja remontointiin liittyviin säädöksiin. Monta mutkaa on ollut vastassa. Nyt on asiat nytkähtäneet etiäpäin.
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/helena-ahti-hallberg-selatti-espanjan-kodissa-ison-ongelman-iloitsee-vihdoinkin?s24
Helena Ahti-Hallberg selätti Espanjan kodissa ison ongelman - Iloitsee: "Vihdoinkin..."

2
400
Vastaukset
- Anonyymi
Maassa maan tavalla selättämään kuka mitäkin.
- Anonyymi
Hyvä että ostivat . Elämässä vähän muutakin ja lämpöä myös. Mukava ilmasto. Tuoreet tomaatit. Nykyään myös Sisilia kuin italia kuin Kreikka myy niitä vanhoja taloja kuin asuntoja järkyttäviä suorastaan . Sisävessa jonkun vuoren rinteellä tai hiekkakökön päällä talo. Mutta ne on loma asuntoja heille ollut joskus vakiasunto. Ja Espanjasta saa niitä härkäjuoksu kujien asuntoja , rivitalo tyyppisiä sisävessat. 40 000. 3-4 h ja vesijohto. Käy ihan motelliksi. Tai vaikka kirkon retkiasunnoksi. B & B majoitukseen. Myös maatiloja kalkkimaalilla käsiteltyä kiveä. Käy porukka taloiksi. Baariksi. Yhteisomistus jakaa tulot ja kulut. Suomi talo nimi niin se on äkkiä täynnä suomalaisia. Jos saa olutta ja aamupalaa. Espanjassa on myös leirintä alueita hyvän ilmaston alueita missä vesi kuin jätevesi kuin usein ravintola kauppa ja vartiointi. Vuokrattu asuntovaunu on hyvä vaihtoehto. Useimmat pyöräilee alueella ja käy uimassa. Uimahallit kylpylät . Rannat. Ja jos ostaa vanhan asunnon kannattaa purkaa vanhat kaasuhellat pois turvallisesti. Tsemppiä. Pääsiäistä Jeesus sovitti meidät rakkaudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke442614- 1252010
- 891704
- 1621309
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511137
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂721023Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977