PS romahdus lähivaaleissa

Anonyymi-ap

KSML
"Jämsän kuntapolitiikan suurin pudotus tapahtui perussuomalaisissa. Puolueen kannatus romahti kaksitoista prosenttiyksikköä ja se sai valtuustoon vain kaksi paikkaa. Aiemmin valtuustossa oli kahdeksan perussuomalaista. Putoajien joukossa on esimerkiksi ex-kaupunginjohtaja, Keski-Suomen perussuomalaisten puheenjohtaja Ilkka Salminen (ps.)."

Voitaneen sanoa piiripuheenjohtaja Salmisen johtaneen joukkojaan.

Persujen romahdus Jämsässä on valtakunnan karmeimpia. Persut jäivät koko maan tarkastelussa kauas Vasemmiston ja vihreiden taakse. Jopa KD ja RKP kilkuttelevat nykypersujen kannoille.

11

826

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voiko pelkällä perussuomalaisella innolla, ilman juuri minkäänlaista mandaattia kansalaisilta olla puolueen ylin maakunnallinen johtaja?

      Noin 5 uutta jämsäläistä äänestäjää oli päättänyt antaa luottamuksensa, edellisen vaalin alle 50 äänestäjän lisäksi.

      Tämä on paikalliselle ja maakunnalliselle, hallituspuolueen paikallisjohtajalle varmastikin Suomen ennätys, tuloksen kehnoudessa.

    • Anonyymi

      Jyväskylän perussuomalaisia noin ensimmäisenä ja jämsäläisiä heti perään.

    • Anonyymi

      Sen näkee naamasta kun lakkaa saamasta, lauloi jo J Vainio.

    • Anonyymi

      Kaikkien aikojen antijytky!!!

    • Anonyymi

      17.3.25 Frisk erosi valtuustosta ja varavaltuutettu nousi varsinaiseksi valtuutetuksi. Eli oliko valtuutettu 13.4. jos joku olisi halunnut oikaista päätöstä kuukauden sisällä? Lienee kuitenkin täytäntöönpanoa eli heti päätös astui voimaan?! Salminen näyttää olleen edellisissä vaaleissa 39 äänellä alemmalla tasolla varavaltuutettu ja nousi nyt vaaleissa 1. varavaltuutetuksi noin 50 äänellä. Varsinaiseksi valtuutetuksi häntä ei ole valittu suoraan kummallakaan kertaa.

    • Anonyymi

      Mikä on kun ei taidot riitä?
      Mikä on kun ei onnistu?

    • Anonyymi

      Haaparanta pois. Menee tekemään lähärin töitä, niistä on pula.

      • Anonyymi

        minä ainakin pumppaisin riikkaa joka suunnasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        minä ainakin pumppaisin riikkaa joka suunnasta.

        Makunsa kullakin. Noin itseriittoisen pilkallinen hymyntapainen naamallaan olevaa naista minä en lähestyisi mistään suunnasta ja minkääntasoisella mielenkiinnolla.
        Lähikontaktista puhumattakaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Makunsa kullakin. Noin itseriittoisen pilkallinen hymyntapainen naamallaan olevaa naista minä en lähestyisi mistään suunnasta ja minkääntasoisella mielenkiinnolla.
        Lähikontaktista puhumattakaan.

        sinä et naisen selässä pysy,etkä saa ketään naista,toki miehen selässä saatat pysyä,edes hiukan.eikö niin JN eikö niin.


    • Anonyymi

      "Saat mitä tilaat" oli joskus Persujen vaaliteema.
      Nyt se meni Persujen osalta vaaleissa just näin

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      30
      11194
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      52
      8825
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5425
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3724
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3628
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3584
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3308
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      57
      2628
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      66
      2326
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      31
      1872
    Aihe