Oletteko kuulleet sotasankari Koposesta. Hän toimi kenraalikuvernöörinä Juuan ruhtinaskunnassa. Tämä mies piti kurin kylässä ja koko maassa. On myös arveltu nykyisten erikoisjoukot-sarjan kouluttajien saaneen koulutuksensa tältä kaverilta. Hän aloitti myös juutalaisvainot.
Kenraalikuvernööri Koponen
9
279
Vastaukset
- Anonyymi
Joo kyllä olen kuullut. Myös suurista seksi-taidoistaan hän on tunnettu. Pystyy panemaan ja tappaamaan vihollisia samaan aikaan. Suuret kunnioitukset Juuan omalle keisarille "Kenraalikuvernööri Marsalkka Koposelle"
- Anonyymi
Sami tuo oli paska juttu
- Anonyymi
Onko keljes ja Koponen sama henkilö?
- Anonyymi
Kenraalikuvernööri Koposella on Juuan suurruhtinaskunnan uljaimmat kivekset. Niitä kadehditaan naapurivaltioita myöten ja ne ovat toimineet inspiraation lähteenä useille kirjoille sekä maalauksilla.
- Anonyymi
Nyt kun sosialistit juhlivat voittoaan; onnittelut vaan, niin punikki Tampereen poronpurija-mestariksi on valittu sosialisti Imarin. Gutem apetity!
- Anonyymi
Eteläisin, nihkein poromestari!
- Anonyymi
Hän on sivutöinään suorittanut myös muukalaislegioonan kurssin. Oli ollut pikku juttu hänelle.
- Anonyymi
Koponen on ylilääkärinä pääsairaalassa.
Varmaan sieltä muistat hänet.
Voimakkaat lääkkeet aiheuttavat vainoharhaisuutta - Anonyymi
Koposella on kyllä valtava valtikka ja hän on erityisen taitava käyttämään sitä
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648