Kuudes viikko Wicnelactin käyttöä takana. Aloin käyttämään ainetta lähinnä rasvaisuuden ja mustapäiden takia, joihin se on auttanutkin ihan hyvin, mutta tilalle pukkaa pikkuisia valkopäisiä näppyjä! Onko tapahtunut vastaavaa muilla? Onko aine liian tymäkkää minulle vai mistä johtuu? Kannattaako jatkaa sinnikkäästi käyttöä tästä huolimatta?
Wicnelactin käyttäjät!
tuskastunut
2420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olen kans käyttäny wicnelactia jonku aikaa.Mulla mustapäät ei ole kyllä juuri lähteny mutta se tuntuu kuivattavan ne punaisimmat finnit melko nopeasti.Eli mulla niitä finnejä pukkaa tuon aineen käytöstä huolimatta.Ei sullakaan tuo wicnelact välttämättä toimi.Yleensä sisäiset lääkkeet toimii paremmin ku paikallishoidot.Suosittelen että tilaat ajan ihotautilääkärille ja keskustelet asiantuntijan kanssa.Olethan muistanu kosteuttaa ihoa sen käytön aikana?Naama kun alkaa pukkaamaan vain lisää rasvaa pinnalle jos ei muista huolehtia rasvauksesta.
Itse myös käytän, kuivaa mukavasti kyllä finnejä. Käyttöohjeessä lukee että ihomatojen puhkeaminen ja kypsyminen on yksilöllistä, eli tosta voisin päätellä että ihosi on ruvennut puhdistumaan eli ei kannata lopettaa käyttöä.!