Huhuu j-pennanen

Anonyymi-ap

Missä viipyy rökäletappio vaalien selitykset, vieläkö on vetelät housuissa ja monesko vinetto pullo menossa

10

167

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaiset on SUURIN duunaripuolue.

    • Anonyymi

      Litran hinta 1.78 ja asemien vaihtoväli kilometri ei sammu auto Kajaanissa.

    • Anonyymi

      Perussuomalaisten kannatus oli vain 1,2 % heikompi kuin vuoden 2017 kuntavaaleissa, jolloin se oli 8,8 %.
      Tässä hämää se että 2021 kuntavaalit oli kuntajytky Perussuomalaisille.

    • Anonyymi

      Tutkija Jokisipilä osui kyllä oikeaan miksi PS koki hirmu tappion vaaleissa.
      yksi merkittävä syy tappioon oli ehdokkaiden hankinnassa ja lopuksi niiden vähyys.
      Toinen merkittävä asia oli se , että puolue kävi vaaleihin hallitus puolueena joka aliarvioi kannattajien merkityksen koskien leikkauksia jotka kohdistuivat juuri niihin perus kannattajiin.
      Osa kannattajista siirtyi toisiin puolueisiin äänestyksessä ja tämä asia tulee vääjäämättä eteen Purralla myös tulevissa eduskunta vaaleissa sillä puolue menee vastuu puolueena ensimmäisen kerran vaaleihin ja samat kannattajat kuin viime vaaleissa eivät olekaan niin varmoja puolueen kannattajia.

      • Anonyymi

        Tämä on taas niitä tulkintoja jota minä äänestäjänä etukäteen pohdin. Jos äänestän tätä puoluetta tai jätän äänestämättä niin miten median "johtavat asiantuntijat" tulkitsee minun äänestys käyttäytymiseni.
        Näitä tulkintoja ei pitäisi tehdä, koska itse kullakin on oma syy äänestää tai jättää äänestämättä. Esim oma syy jättää äänestämättä Perussuomalaisia on Nato, puolueen hallituspolitiikalle annan täyden tuen. Nämä "asiantuntijat" tahtoo mielellään liittää tulkintoihin omia poliittisia agendojaan.


      • Anonyymi

        Meille persuduunareille on hallitus järjestellyt veronlaskuja ja reaaliansioiden nousua. Sosiaalitukia on pienennetty mikä onkin hyvä ja kannustaa hommaamaan töitä mitä tahansa. Nyt pittää lähteä polokasemmaan työmaalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meille persuduunareille on hallitus järjestellyt veronlaskuja ja reaaliansioiden nousua. Sosiaalitukia on pienennetty mikä onkin hyvä ja kannustaa hommaamaan töitä mitä tahansa. Nyt pittää lähteä polokasemmaan työmaalle.

        Ihanko varastetulla polkurattaalla ajattelit ajella olemattomalle työmaalle?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihanko varastetulla polkurattaalla ajattelit ajella olemattomalle työmaalle?

        Työsuhdefillari, sähköavusteinen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Työsuhdefillari, sähköavusteinen.

        Eli toisen omistamalla polkurattaalla. Heh, heh...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2348
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      43
      1962
    3. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      30
      1678
    4. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      176
      1633
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1560
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      135
      1273
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      185
      1273
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      25
      1166
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      982
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      77
      969
    Aihe