Kohta Kokkolalaisetkin

Anonyymi-ap

pääsee hoitoon, sanoi Lindtman.

7

167

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ensin kaadetaan nykyhallitus.

      • Anonyymi

        Mitä sen jäljeen? Rahahanat aukeaa, samoin kaikki rajat. Sieltä tulee lisää elätettäviä, ja ne on kaikki pois omilta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä sen jäljeen? Rahahanat aukeaa, samoin kaikki rajat. Sieltä tulee lisää elätettäviä, ja ne on kaikki pois omilta.

        Sanoitko kurwa, haha poika sanoi kurwa. Poika jonka nimi oli soikaroika. Oliko vielä Perhosta?

        Tällainen laadukas huumori täällä hyvinvointialueella osataan kaikkien lähiesimieskoulutusten jälkeen. Muuten ollaan kuinellunkanat.


    • Anonyymi

      On päässyt koko ajan. Jos on vaiva sellainen, niin pääsee kyllä nopeasti. Vähemmän kiireiset odottavat jonkun päivän. Ihan luonnollista tämä, ja näin on aina ollut.

    • Anonyymi

      Meitä Kokkolan seudun tuhkamunaisia kaupparatsuja ei vaivaa mikään, ei edes jälkikasvu. Mutta on toisinaan pari, nimittäin tippari.

    • Anonyymi

      Niepsy ei kokolailla tarkoita veljvenäjääkään. Huvittavuuteen ja naurattuksiin eksyy moni.

    • Anonyymi

      Kirkonkylällä on tilaa kaikille maahamme saapuville pakolaisille. Kokkolassa ja muualla maaseudulla joudutaan jonkin verran leikkaamaan perusterveydenhuollosta ja etuuksista. Näin saamme väestökadon tasaantumaan ja romanit asuvat mielellään kuitenkin näissä Kokkolan kaltaisissa pienissä taajamissa missä heille järjestään palvelut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      243
      4629
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      76
      3065
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2473
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1777
    5. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      28
      1753
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      80
      1456
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1285
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      965
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      948
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe