Ihan varmasti oot. Elät jossakin etkä ees mieti mua.
Et hetkeäkään.
Et sekuntiakaan.
Et edes sen murto-osaa.
Sä oot kadonnu.
31
858
Vastaukset
- Anonyymi
Se jätti palstan, täksi illaksi, mene sinäkin !
- Anonyymi
Kadonnut mistä?
- Anonyymi
Mietin ja kaipaan vieläkin
Yhtä J kirjaimella alkavaa miestä välillä 🥺. - Anonyymi
Voi ajatella paljonkin, vaikka palstalla ei ehkä käy.
- Anonyymi
Höpö höpö, oon vain miettimässä elämää.
Kohta olen taas..jossain. - Anonyymi
Et sä halua että käyn..
- Anonyymi
Ei tullut vaikka suunnittelin mihinkään koskaan, huijattiin olo öitä
- Anonyymi
Hyvää yötä.
- Anonyymi
On se aina sydämessä☺️mun rakas kulta💜
- Anonyymi
Ailahtelevien tunteiden alakuloinen viesti! Usein rakastuessa ja toivomiensa asioiden viivästyminen saa aikaan ailahtelevia ja epäuskoisia ajatuksia. Kaipuu tekee hetkistä tuskaisia, ja riittämättömyyden ja muiden ikävien tunne asioiden vyöry pilaa kauniiden kevät päivien iloisen ja usein ylivirittyneen olotilan. Mutta ajatukset ovat usein kuin jonkin ikävän hahmon, tai pahaa tarkoittavan tuottamista rakastuneen ilon tunteeseen, toinen saattaa pohdiskella toisaalla samoja ajatuksia "koska saamme kohdata toisemme tai kuinka käyttäydymme alku tutustumisen jälkeen, rakkauden hulluudessa vai pidättyväisemmin? Jos aikuisilla ihmisillä on ollut tunteisiin vahvasti osuneita tapahtumia, ei toinen unohdu kovinkaan herkästi. Sitä jää mietiskelemään että olisiko meillä löytynyt yhteys kun niin mukavalle tuntui tämä hetki tai hän vaikutti ihanalle ihmiselle jonka kanssa olisi hyvä tavata kahden kesken rauhallisemmissa merkeissä. Eli kyllä toinenkin usein miettii, silloin kun kaksi sitoutumatonta ihmistä kokee toisen kiinnostavaksi, herää romanttisia ja helliä ajatuksia toista kohtaan.
https://www.youtube.com/watch?v=-qs2E9PMdPg- Anonyymi
Kiitos t, näinhän se monesti on.
- Anonyymi
Täällä mä oon vieläkin sun.
Joka sydämen lyönnillä
Kuljet kehossani
Virtaavan veren mukana
antaen lisää
dopamiinia
serotoniinia
endorfiinia
oksitosiinia
Jokaisella ajatuksellani sinusta.
Enkä ihmettele
Että olen sekaisin sinusta.
~M♡- Anonyymi
Surullista luettavaa, että toinen tuo vain hormoonien herätystä.
Eli että oman elämän fyysisiin tarpeisiin jotain ihme vastaavuutta?
Tuntuu aika kaukaiselta välittämiseltä tai oikeista tunteista. Mistähän voit olla sekaisin?
Pahoittelen kun ajattelen näin.
♡ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Surullista luettavaa, että toinen tuo vain hormoonien herätystä.
Eli että oman elämän fyysisiin tarpeisiin jotain ihme vastaavuutta?
Tuntuu aika kaukaiselta välittämiseltä tai oikeista tunteista. Mistähän voit olla sekaisin?
Pahoittelen kun ajattelen näin.
♡Kyllä, semmonen mielihyvähormonien coctail, sitä se ihastuminen on.
Eikä se ole ollenkaan surullista. Ikävää, jos se on sitä sinun mielestäsi.
Miksi muuten olet tällä palstalla? Arvostelemassa ja tuomitsemassa toisen tunteita? Lyttäämässä toisen kokemia tunteita?
Keskity vain omiin tunteisiisi ja mikä niissä on surullista...
- Anonyymi
Tuossa olet ihan oikeassa tuollaista pelleilyä
- Anonyymi
Millä tavalla pelleilyä?
- Anonyymi
Kadonnut kuin tuhka tuuleen
- Anonyymi
Kaupastako vai mistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaupastako vai mistä?
Kaikkialta.
- Anonyymi
Miksi en? Siinäpä kysymys.
- Anonyymi
Mennyt.
- Anonyymi
Oot ihan varmasti kadonnu.
- Anonyymi
enkä oo, ja mietin kokoajan <3
- Anonyymi
Ootpas kadonnu!
- Anonyymi
Noh jos niin sanot, sitten olen poissa lopullisesti.
- Anonyymi
Olen kadonnut joka paikasta, webistä että tutuilta paikkakunnilta. Elän ihan muualla, eikä kukaan tiedä. Olet oikeassa siinä, että en enää ole kiinnostunut, lapsettomille lapsettomat ja lapsellisille lapselliset ihmiset, näin se menee.
- Anonyymi
Kadonnut on kadonnut.
- Anonyymi
Etsin kunnes löydän sun
https://www.youtube.com/watch?v=_nQk1g341BE- Anonyymi
En lopettaa voi kuitenkaan...
- Anonyymi
Pääsiäisii Mämmii 😘🧝🏼 oluen otin piha hommii
- Anonyymi
Sen tiiän et kerran vilahti ajatuksissa sekunnin murto-osan verran.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849