Rahan voimalla demarit veivät lisäpaikkoja valtuustoon. Samalla heitettiin taas ymmärtämättämiä kiihottavia sloganeja, joilla vietiin äänestäjiä. SDP ei ole kuitenkaan oikeasti tarjonnut mitään Orpon hallituksen politiikan tilalle. Ei ole.
Nämä vaalit eivät olleet valtakunnan vaalit, minkä takia valtakunnan politiikan ei pidä muuttua. Nämä oli kunta- ja hyvinvointivaalit.
SAK:n osingot verolle. Harmaa talous saa jo riittää. Demareiden vaalikassaa lihotettiin näillä verovilppirahoilla.
Vilunkipelillä ja rahan voimalla voitettiin vaalit
14
143
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomus lisäsi kannatusta. Osa siitä tuli demareilta. Persut hävisivät, koska jotkut urpot menivät Lindtmanin retkuun ja vaihtoivat demareihin. Suuri osa persujen laskusta johtui siitä, että he eivät äänestäneet. Kannatus on olemassa, mutta äänioikeutta ei käytetty. Turku lähti sitten alamäkeen. Muistakaa STS ja aikanaan maan suurin rakennusyhtiö Haka. Ne oli vasemmistovetoisia konkurssipesiä.
Mayerin telakka taitaa lähteä lihoiksi demarijohtoisessa kaupungissa. - Anonyymi
Turku on menossa alaspäin punaisen lipun perässä.
- Anonyymi
Jaaha, tämä olikin valtakunnallista propagandaa. Samantapainen kirjoitelma oli Tampereen palstalla, myös täällä, missä muualla?
- Anonyymi
Oikeistolaisuus on pahuutta
- Anonyymi
Persut hävisivät, koska ovat huonosti käyttäytyviä urpoja. Ei sellaisa kukaan halua valtaan, paitsi toiset urpot.
- Anonyymi
Persut ovat tuholaisia ja ne ajaa ulos
- Anonyymi
Persu on täynä vihaa
Miksi
- Anonyymi
Persujen tuska on kovaa. Tyytykää tulokseen ja parantaa tapanne ja politiikkanne.
- Anonyymi
Eikös persujen vaalibudjetti ollut suurempi kuin demareiden
- Anonyymi
Putinin rahoja
- Anonyymi
Maahanmuuttokritiikin aika on ohi.
- Anonyymi
EU kriittisyyden aika on myös ohi
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
Pulinat pois
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028