Estarit:
"Vilunkipeliä: kurjistaminen, kärjistäminen ja vallankumous. Vaalit ohi, enää ei tarvitse lakkoilla. Lakoilla lisättiin työttömyyttä ja lapsiperheköyhyyttä. Paasaamalla 100 miljoonan, puolen prosentin asioista, vaikka budjetti on 26 miljardia, lisättiin kiihkoa. Rahaa ei ole. Orpon hallitus jatkaa hyvällä tavalla talouden tervehdyttämistä. Ekhvan pitää lopettaa tappion tekeminen ja maksaa kertynyt alijäämä, joutuu leikkaamaan oikein reilusti."
SAK rahoitti lakkojaan ja demareiden vaalikassaa nostamillaan verottomilla osingoilla. Poliittisilla lakoilla vahingoitettiin yhteiskuntaa. Ajatelkaa satamat oli kiinni kuukauden, eikä siitä ollut mitään hyötyä. Työttömyys kasvoi. Poliittisia lakkoja on ollut, kun SDP on ollut oppositiossa. Ne ovat osa demareiden vaalikampanjaa, tahallista yhteiskunnan ja työn antajien vahingoittamista. Vilunkipeliä.
Persujen äänimäärän romahdus johtui siitä, että persut eivät käyneet äänestämässä. Kannatus ei ole romahtanut. Kokoomus lisäsi kannatusta.
Parikkalan, Savitaipaleen ja Taipalsaaren puolueettomien ryhmät keräsivät hyvin ääniä. Ne luovat toivoa, koska emme tarvitse puolueita, puoluetukia, hv-alueiden ryhmätukia, emmekä puolueiden ryhmäpäätöksiä. Tarvitsemme tervettä järkeä ja sananvapautta.
Imatra on menossa punalipun perässä alaspäin. Käy kuten STS-pankin ja rakennusliike Hakan. Demarikonkunkursseja molemmat.
Sosialistit keräsi ääniä SAK:n rahoilla ja lakoilla
10
422
Vastaukset
- Anonyymi
Et vieläkään ottanut aamulääkkeitäsi, persu.
- Anonyymi
Mikään ei ole niin nautiunnollista kun persniekan itku ja valitus.
- Anonyymi
Ottaako nuin koville rökäletappio ?
Taitaa ottaa...onhan se kova juttu kun aikuisen pitää tulla tänne itkemään tappio itkua....muista laittaa foliohattu päähän se suojaa salaliittoteoirioilta! - Anonyymi
Perusporvarin kyynel tulee hyvin esiin, koska syy on aina muissa😂😂😂 R.I.P persuliinit ei jää ikävä.
- Anonyymi
Tää on jatkunu vuoskymmeniä kun punasetsosialistit häärää ja nyt alasajaa Imatraa. Varmaa punaneniä nyt vituttaa kun Emilio sai eniten ääniä ja vaikka SDP haali ehokkaita joka puolelta. Melkein 100 vuotias vanhuudenhöperö ukko otettiin vielä mukaa?
- Anonyymi
Hallituksen työ ei keskeydy. Ja se on hyvä.
- Anonyymi
Taisit olla pienessä maistissa..?
- Anonyymi
Persu nyyhkyttää häviötään. Tervemenoa takiaispuolueeksi. Kuntavaalien tappio oli vain esinäytös lopullisesta kaatumisesta.
- Anonyymi
Mitäs Teboil, rahaa Venäjälle?
- Anonyymi
näinhän se menee
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 243712
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5402712Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532270Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122251Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131739Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191529Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip521501- 971389
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621231Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951194