lasien tummennus

Onko mahdollista tummentaa etuikkunat laillisesti,kalvo on pois suljettu koska katsastusmiehet hyppii silmille!!!
Jos on niin missä ja miten???
1524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ainoa mahdollisuus on hankkia tehdasvalmisteiset sävyikkunat - jollaiset autossasi jo lieneekin. Vaadittu valonläpäisykyky sallii käytännössä vain hyvin miedon sävytyksen tuulilasiin ja etuovien laseihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


V70 tummennus kirjoitti:

Onko mahdollista tummentaa etuikkunat laillisesti,kalvo on pois suljettu koska katsastusmiehet hyppii silmille!!!
Jos on niin missä ja miten???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu