Taisi nyt se keksitty, " karkki-pääkaupunki Lpr "", loppua !?
Pelurit ja keinottelijat investoivat Lahteen !!
Nyt tulee toimia paikallisesti, keinottelijoita vastaan !
Lpr siis tulee jollain paikallisella toiminnalla uus-perustaa elintarvike-, makeis, mehu, panimo, - yms. Toimintaa !
Koska Pääkaupunki pelurit jättävät Itä-Suomen !
Alasajo Jatkuu...
8
321
Vastaukset 8
- Anonyymi
Vähillä tiedoilla tuo kommentti...
- Anonyymi
Teillähän tulee se keinolihatehdas Sitähän syödään sylkivaluen Kuuraketeissa ja muilla avaruusmatkoilla
- Anonyymi
Lappeenrannan kohtalo on jo sinetöity. Suurin syy kaupungin voimakkaaseen taantumiseen ovat rajasulku ja venäjävastainen politiikka.
- Anonyymi
Niinnii mut ku ollaan niin vastuullisia että annetaan ukrainalaiselle vaikka persettä jos he niin haluavat
- Anonyymi
Kun Kopra ja muut kokoomuksen sotahullut katsovat peiliin, näkyy syyllinen Lappeenrannan ja koko Itä-Suomen ahdinkoon. Tajuavatko edes hävetä?
- Anonyymi
Mielummin tehdas kiinni kuin raja auki.
- Anonyymi
Viimeinen sammuttaa sitten valot...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viimeinen sammuttaa sitten valot...
Ei tarvitse sammuttaa, tällä menolla sammuvat ihan itsestään. Käytännössä Lappeenrannan seudulta ovat jo pitkälle sammuneet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1141361
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r132697- 70666
- 67616
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.100499Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468- 34467
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e96459- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 42410
- 52403