Miksei Kankaanpään persut uskalla sanoa, että Purra oli se torpedo, jonka Mediapooli jo kuukausia en

Anonyymi-ap

Miksei Kankaanpään persut uskalla sanoa, että Purra oli se torpedo, jonka Mediapooli jo kuukausia ennen valintaa valitsi hajottamaan persut taas kerran.
Purran ja Halla-ahon hullunkiiltoinen sotahalu oli toinen myrkky, joka jätti äijät kotiinsa puremaan hampaitaan.
Nyt lässytetään jotakin valheellista mutinaa saksikuvasta tai laimeasta ehdokasasettelusta. Se on velliä housussa kun pelätään Purran pirullisia kostoja. Kyllä köyhä kansa on jo tietoinen, mistä tuulee ja kuka kurittaa. Muut ... nämä saa..nan entiset vihreät akat pesuhallituksessa ovat porvaria pahempia.

8

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan totta! Kaikilla persuministeriakoilla on taustana vihreäliike!

      • Anonyymi

        ja osalla seta-tausta


    • Anonyymi

      Sittenhän ne ovat juuri oikeita Suomen hallitukseen.

    • Anonyymi

      Turha persuja on syyttää nykytilanteesta. Nyyinen hallitus korjaa Marinin hallituksen leväperäistä rahankäyttöä.
      Marin huomasi edellisten vaalien jälkeen kuinka huonoon jamaan oli saanut Suomen, niin pakeni maailmalle, kunnei pystynyt enää seisomaan hallituksensa päätösten takana.
      Esim. Sotepäätös oli pakko saada läpi vakkei rahoitus ollut vielä täysin selvillä.

    • Anonyymi

      Silloin, kun HS, YLe ja Alma alkaa kehua ja tuoda positiivisesti politiikkoa pinnalle, pitää varoa pahinta. Sieltä tulee uusi Stubbi, Marin, Orpo tai Kekkonen.

    • Anonyymi

      Ei Kantapään persut kykene ajatustoimintaan, jossa kaksi tai usampi asiayhteys pitää liittää loogiseksi.

    • Anonyymi

      Tuo on vallitseva ongelma persupopulaatiossa.

    • Anonyymi

      Onko satakuntalaisissa persuissa ainuttakaan uskaltajaa tai ajattelijaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      64
      4365
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3485
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3150
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2608
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2307
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2079
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      1984
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      192
      1870
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1542
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1398
    Aihe