3,5 mm stereojakki monojakkiin?

Anonyymi-ap

Pitäisi jakaa 3,5 kaapelilla stereoääni kahteen eri bluetooth-kaiuttmeen, siis käyttämättä bluetooth-yhteyttä, adapterilla, joka jakaa stereon kahdeksi monoksi, left ja right.
Voiko adapterin ja bluetooth-kauttimien väliin silti laittaa stereokaapelit? 3,5mm uros-uros monokaapeleita ei paljon kaupoista edes löydy.

5

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sopivat adapterit ja kaapelit löydät Starelec verkkokaupasta. Löytyy niin stereo- kuin monojakit.

      • Anonyymi

        Mulla on jo vanhoja stereokaapeleita, eli menisikö se yhden kanavan monosignaali adapterilta bluetooth-kaiuttimelle stereokaapelillakin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mulla on jo vanhoja stereokaapeleita, eli menisikö se yhden kanavan monosignaali adapterilta bluetooth-kaiuttimelle stereokaapelillakin?

        Kyllähän sieltä ääntä saa kuuluviin. En tiiä sit, et miten ne kanavat toimii eli tuleeko kummastakin kaiuttimesta oikean kanavan äänet vai vasemman kanavan äänet vaiko molemmat. Jos ei sillä ole väliä, niin kytket vaan niillä kaapeleilla kaiuttimet ja annat musan soida.


    • Anonyymi

      Stereotyyppi käyttää monokkelia

      • Anonyymi

        Eikö ole mitään asiaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      30
      2796
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      508
      1817
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1800
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1414
    5. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      72
      1300
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      24
      1245
    7. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1198
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      76
      1131
    9. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1008
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      97
      997
    Aihe