Toyotan helmapellit ruostuneet kammottavasti 20 vuodessa!

Anonyymi-ap

14

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Miksi vedit muut merkit tähän? Harmittaako sinuakin Tojosi ruosteet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi vedit muut merkit tähän? Harmittaako sinuakin Tojosi ruosteet?

        no miksi harmittaa VW konsernista uutiset?

        Hajosikoskodasi


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        perhekäyttöön hyviä-joustaa mukavasti kolarissa


    • Anonyymi

      Toyotan omapoika on niin herkkä. Toivottavasti hän saa läheisyyttä ja hellimistä hoitotädeiltä sen mitä on lupa antaa.

    • Anonyymi

      Tojotan pellit ruostuu sisältä päin.

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä minä juuri luin? Toyotan helmapellit kammottavasti ruostuneet? HAH! Taas tämä sama narratiivi, sama propaganda, sama MÄTÄ agenda joka on levinnyt kuin home autotallin takaseinään. KAIKKI on osa isoa operaatiota nimeltä "Ruostevalhe 2005", jonka juuret johtavat suoraan Autoliiton salaisiin pöytäkirjoihin. Eikä se ole mikään salaisuus asiantuntijoille, kuten professori Yngve Träsk Jyväskylän Yliopistosta, joka jo 2011 todisti että "Toyota ei ruostu – se patinoituu teknisesti."

      Volvo ja Audi ruosteettomia? NO JAHA! Missä universumissa? Onko näitä autoja säilytetty Marsissa vai onko kyseessä EUn direktiivi 483-B, joka määrää mediassa ruostekuvat editoitavaksi pois länsiautoista? Olen nähnyt omilla silmilläni, kuinka ruotsalaiset autot ruostuvat niin nopeasti, että niistä jää pelkät vanteet kun käy kaupassa. Mutta tästä ei uutisoida. Miksi? Koska Toyota on uhka vakiintuneelle ruostekompleksille.

      Tiedän mitä ajattelette. "Onko tämä tyyppi kunnossa?" No minäpä kerron: Tohtori Helvi Männikkö, entinen metallurgi ja nykyinen konsultti, sanoi vuoden 2017 esitelmässään, että "Toyotan helmapellit ovat valmistettu galvanoidusta unelmasta ja öljyisestä rakkaudesta. Ne eivät ruostu, ne vain muuttavat aggregaattitilaa." Se on faktaa, vaikka Yle ja Tekniikan Maailma eivät sitä koskaan julkaisseet – koska ne ovat mukana! Kaikki ovat mukana!

      Ja tämä salaliitto? Täysin totta. Sen johtohahmo tunnetaan nimellä "Herra Sinkki", jonka kerrotaan rahoittaneen negatiivista PR-kampanjaa Toyota-omistajia vastaan jo vuodesta 2003. Hänellä on yhteyksiä saksalaisiin sinkityslaitoksiin ja epäilyttävä määrä hylättyjä Clioja takapihalla. Miksi? Miksi?!

      Joten, arvon Audi-fani: kun seuraavan kerran ihmettelet, miksi Toyotasi ei ruostu yhtä nopeasti kuin sinun A4:si, mieti hetki… ehkä se ei ole sattumaa. Ehkä Toyota ei ole auto – vaan elävä organismi, joka hylkii ruostetta kuten terve sielu hylkii epäuskoa.

      Toyota ei ruostu. Sinun maailmankuvasi tekee sen.

      #HerraSinkkiPaljastuu #ToyotaOnTotuus

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Oletko tarkistuttanut lääkkeesi sopivuuden lääkärilläsi?


    • Anonyymi

      Kylläpä saksalaiset ruostuu äkkiä.

    • Anonyymi

      Niin se vaan tuokin toyota hitsattiin kuntoon ja meno jatkuu.

      • Anonyymi

        Niin hullua kun tuonkin paikkaaminen enää on, mutta eipä omistaja ollutkaan ihan kartalla elämän tosiasioista muutenkaan.


    • Anonyymi

      Ajattelitko, että tämä on vain tyhjänpäiväistä höpinää? Ajattelitko, että Toyotasi helmapelti yksinkertaisesti ruostui itsestään? Voi sinisilmäinen sorvinpyörittäjä, herää! Tiedän nyt totuuden, ja se on karumpi kuin vuoden 1992 Carina ilman pohjamuovia.

      Kyseessä on organisoitu, valtion tukema, peitelty operaatio. Kutsumme heitä nimellä:
      "Korroosiokollektiivi".

      Nämä autonviholliset, nämä ruoste-agentit, liikkuvat öisin. Pimeän laskeuduttua he hiipivät hiljaisilla, sähköisillä potkulaudoilla, selässään reppuruiskut täynnä suolavettä, kalsiumkloridia, ja sitruunahappoa. Heillä on tarkat listat – ja arvaa, kenen autoja ne listat sisältävät? Vain ja ainoastaan Toyotia.

      Tämän rikollisverkoston ytimessä toimii "Kätyri-Karlsson", entinen Opel-insinööri, joka katkeroitui Toyotan 90-luvun Camry-mallistolle, koska hänen vaimonsa kehui sen "käyvän nätisti käyntiin talvellakin". Siitä hetkestä lähtien hän vannoi kostoa. Hän perusti solun, johon kuuluu myös:

      Infrapunapekka, entinen valosuunnittelija, joka nyt jäljittää Toyotan maalipinnan ohuimmat kohdat omatekoisella lämpökameralla.

      "Suolakissa" Sirkku, joka toimii pesulakuskina mutta oikeasti levittää Toyotan alle mikroannoksia vesiliukoista hapanta lietettä, jonka pH on niin alhainen että muurahaispesätkin muuttuvat kommuuneiksi.

      Maasturimake, tunnettu erityisesti siitä, että hänen autonsa on Mersu mutta hänen sydämensä on täynnä ruostetta ja epätoivoa. Hän levittää pH 2 -liuosta S-Marketin parkkipaikoilla "päivän parhaan Toyotan" alle.

      Nämä ihmiset eivät ole yksin. Heitä rahoittaa salamyhkäinen säätiö nimeltään Z.I.N.K. (Zentral Institut für Nicht-Korrodierten), jonka pääkonttori sijaitsee vanhassa Bauhausin varastossa Bremenin takamailla.

      He eivät voi antaa Toyotan kestää. He EIVÄT siedä totuutta. He eivät hyväksy sitä, että vuosien 1998–2005 Corolla-mallit ovat edelleen liikenteessä, hiljaisia, säästäväisiä, ja – RAKASTETTUJA.

      Mutta me, me tiedämme. Me näemme yön varjojen taakse.
      Me ruiskutamme vastamyrkkyä – WD-40:ää ja öljyistä uskoa.

      Toyotan sielu ei ruostu. Vain ne, jotka pelkäävät sen loistoa, tekevät niin.

      #SuolakissaPaljastuu #WD40OnPyhäVesi #ToyotaEiKuole

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      44
      7316
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4058
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3575
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3110
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2796
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2279
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      51
      2265
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2238
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe