Venäjä yritti aselepoa: Kiovan joukot rikkoivat yli 1300 kertaa vuorokaudessa pääsiäisen tulitauon!
Sapliini ei ymmärtänyt tekstiviestiä!
Pahalta ei saa rauhaa
13
217
Vastaukset
- Anonyymi
- Joukkovainoajien päätavoitteina on ajaa kohde itsemurhaan, väkivaltaan tai muihin rikollisiin tekoihin (jotka johtavat hänen vangitsemiseen) tai hulluuteen (jonka perusteella hänet suljetaan mielisairaalaan).
- Kohde halutaan diskreditoida saamalla hänet vaikuttamaan mielisairaalta, jotta kukaan muu ei uskoisi hänen väitteitään, tekisi asiasta rikostutkintaa tai auttaisi häntä.
- Joukkovainoajat haluavat vahingoittaa vakavasti kohdetta ilman, että he joutuvat siitä vastuuseen. Tarkoitus ei ole vain vainota kohdetta, jotta hän voisi huonosti, vaan vainoajien tavoite lopettaa hänen elämänsä, tappaa hänet hitaasti.- Anonyymi
Venäjä ja venäläiset, nuo pahimmista pahimmat valtio ja kansa, ovat ihmislajin saasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjä ja venäläiset, nuo pahimmista pahimmat valtio ja kansa, ovat ihmislajin saasta.
No joo, syntyvyys laskee Venäjällä koko ajan, parasta kansanosaa muuttaa ulkoimaille, muslimivähemmistö jatkaa kasvuaan, luonto saastuu kovaa vauhtia jne.
Luulisi sitä itänaapurin sekopäätä diktaattoria v***ttavan!
- Anonyymi
Se on oikein että russat ei saa mämmirauhaa.
- Anonyymi
Ukraina on raportoinut yli 3000 tulitauon loukkausta. Putinin ainoa tarkoitus tuolla julistuksella oli rauhoitella Trumpia. Mitään tulitaukoa ei ollut tarkoituskaan pitää.
- Anonyymi
Ryssähän on tauotta ilmasta ja maalta pommeja lähettänyt . Ryssä valehtelee ja pommittaa siviiliväestön ja tapattaa omat sotilaansa sukupuuttoon . KOSKA sodan loputtua noilla miehillä ei ole tilaa /tarvetta yhteiskunnassa .
- Anonyymi
Kyllä kepu haluaa ne Suomeen pakolaisiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä kepu haluaa ne Suomeen pakolaisiksi.
Ei kepu vaan vihervasemmisto!
- Anonyymi
Turha se on Kremlin nyt rauhaa rukoilla kun itse aloitti sodan hyökkäämällä Ukrainaan, sitä saa mitä tilaa!
- Anonyymi
Nythän näyttää siltä että Putin määrää miten rauha solmitaan ja Trump seuraa kuin koira isäntää. Käsittämätöntä kuinka mustat ja latinoamerikkalaiset valitsivat presidentiksi mantereen tyhmimmän valko-oranssi-ihoisen otuksen.
- Anonyymi
Krasnovin ja Pietarin trollit taas äänessä.
- Anonyymi
Ryssä ei ole yrittäny aselepoa sitten 2014,päin vastoin. Ja tuo Trumppi ja hänen rakkikoiransa ei ymmärrä rauhan neuvotteluista yhtään mitään!
- Anonyymi
Suurimmat häviäjät tulevat olemaan Ukraina, Baltian maat ja Suomi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1216902Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243787- 1862605
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2852491Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1962111Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.101906Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.3001820Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1341395- 721316
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.271305