Haluaisin vastauksen tähän kysymykseen, mitä en koskaan lääkäreiltä saanut.
Ravasin terveyskeskuksessa monta kertaa tämän oireilun takia, koska pelkäsin kuolevani. Sain tämän kokemuksen jälkeen todella pahoja paniikkikohtauksia, enkä enää pysty polttamaan kannabista kun se yleensä ne laukaisee.
Eli siis, käytin 1 kuukauden ajan lähes päivittäin suonensisäisesti piriä, subua ja adhd lääkkeitä. Enimmäkseen piriä. Sitten tuli kunnon stoppi, kun otin esson ja tuntui kun olisin saanut sydänkohtauksen. Sen jälkeen muistaakseni nämä oireet alkoi (tai vähän ennen sitä jo).
En pystynyt kävelemään 5 metriä ilman, että syke nousi yli 100 ja meinasin pyörtyä. Rintaa pisti, näkö sumeni, korvissa ”tinnitti” ja välillä jopa kuulo heikentyi hetkeksi todella voimakkaasti? Yhtenä iltana suonet näkyivät jaloissa todella tummina joissain kohdin.
Pidin tosiaankin tämän jälkeen taukoa, oireet silti jatkuivat jonkun aikaa, kunnes hävisi kokonaan. Ajattelin sitten, että ehkä se johtui siitä pitkästä putkesta, ja päätin ottaa todella pienen annoksen uudestaan. Oireet alkoivat heti uudestaan ja yhtä rajusti. (En sen jälkeen ole rännittänyt kertaakaan! Ja tosiaan, oireita ei tullut muuten kuin ivnä). Tuon viimeisen pienen annoksen jälkeen syke oli levossa yhdessä vaiheessa 150! Ja se nousi todella nopeasti aina, kun lähdin liikkeelle.
Minulta otettiin verikokeet ja EKG, eikä mitään.
En vain voi uskoa sitä, ettei minulla ollut mitään vakavampaa. Kun poikaystävä käytti paljon enemmän kuin minä, eikä hänelle käynyt kuinkaan? Toki kaikkien keho reagoi eri tavalla.
Tuntuu vähän siltä ettei kehoni ole enää sama mitä ennen ja nykyäänkin joitain ”pieniä” ja ns. uusia oireita on. Lääkärissä sanottu vaan, että tuskimpa mitään vakavampaa on, ja että nämä nykyiset oireet johtuvat paniikkihäiriöstä.
En ole käyttänyt ivnä koskaan ennen tuota, enkä tule käyttämään! Onko kenelläkään ollut vastaavaa, tai osaako joku kertoa mistä olisi voinut johtua? Kiitos vastauksista.
Edelleen meitin mistä tämä pelottava kokemus, jonka takia lopetin iv käytön seinään johtui?
0
145
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1114943Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1152594- 282477
- 2012235
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4302118- 1761607
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1081329Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.361162Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72996Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?81920