Ei ole pakko valehdella asioita.
Voi myös jättää kertomatta
Anonyymi-ap
14412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Näinkin mutta jos kysyy esim onko varattu voi sen rehellisesti kertoa eikä puhua toisin kuin asia on. Monet pitävät portteja auki suuntaan jos toiseen epäilemättä aina tulee alle 20v sukupuolesta riippumatta jotka leikkivät tunteilla
Vuodesta toiseen joissa viihtyy.
Nyt on sen aika: Trenssit, nahkatakit & ulkoilupusakat. Pitää paikkansa :)
Oliko tämä neuvo salasuhteilijoille? 😄
Kaiken jälkeen hyvää on makaroonilaatikko hetket.
Aivan totta, välinpitämättömyys saa sanattomaksi.
Hankalia unelmia. Odotan sitä, että elämä on viikon ajan vähän vaikeaa mutta niin, että tiedän, että kaikki hankaluudet on voitettavissa ja kun yrittää, onnistuu tarpeeksi hyvin. Sitten voi juoda kahvit ja katsella hankia.
Odotan pientä savusaunan nokea ja kevyttä kitkeryyttä, puolen metrin hankien kahlaamista, hankalasti syttyviä tulitikkuja, sytykkeiden vuolemista vähän väärin ja vaikeasti. Mukavuuksien sijaan odotan lomalta pimeyttä jota eivät riko katuvalot tai kauppakeskuksien mainoskyltit. Odotan valon muita muotoja. Tähtitaivaan tuikkivia pisteitä, harsomaista auringon kajoa, kynttilän lepatusta. Talvella näin mutta nyt valoa kohti.
Ystäväni ajoi ja radiosta soi iskelmä, harmaa sateinen asfaltti vilisi alla. Ajatus kypsyi seuraavasta lomaunelmastani. Uusi hankaluus odottaa kyllä.
https://youtu.be/1cNQUOIzAiU?si=HGNDAoIUUlsbsh71
Johanna Von Hertzen:
Sun täytyy kuulla tää
Se että oon hereillä ei tarkoita että olisin valmis tekemään asioita. Rakasta, vihastu, innostu, hämmästy !
Ihmetyttää vähän nää jotka haluu tänne rakkautta ja sitten kun katsot päivityksiä somessa niin hengaillaan milloin missäkin vastakkaisen sukupuolen edustajien kanssa
Polyamoriseen suhteeseen sopivia.
Valehdella mitä?
Hyvä idea!
Lohdullinen ajatus. Tai sitten ei.
En ole valehdellut, joku tai jotkut keksii, voihan sitö tietyt valehdellakin, se on heidän häpeä, aina sitten kuitenkin tilanteet muuttuu ja ihmiset