Hän ryhtyy hyvinvointivalmentajaksi ja alkaa myydä kurssejaan netissä.
Tähän ammattiin kun ei tarvita mitään koulutusta.
Tähän ammattiin kun ei tarvita mitään koulutusta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Huhhuijaa tätä se vielä uupuu. Opettaako ex muijia kiusaamaan lopun ikää ex miehiään. Taitaa olla pahoinvointi valmentaja. Tuskin on kursseilla menekkiä.
Nyt on hyvä hyvinvointiopettaja,oikee parisuhdeneuvoja.
Opastaa erityisesti lastensuojelun sektorille oikeaa käsittelymenetelmät.
Martina saa kovan kilpailijan.
Helenalla on kansainvälinen taso ja sen mukaiset äidilliset otteet.
Valmentaako / auttaako Helena myös kiireisiä naisia 😂
Onko sinun elämässä ketään muuta kuin Martina?
Jopa Remu Aaltosen vanhassa ketjussa, joka oli joskus tänne linkitetty yökukkujan toimesta, oli yksi kommentti Martinasta eikä epäilystäkään että kenen tekemänä. No, se ainakin tuli selväksi että romanit kiinnostaa tuota Martinan pitkäaikaista vainoajaa.
Onkohan se itse romani vai kaveeraako se romanien kanssa?
Ei taida olla. Siiderskän elämä on pelkkää arkistojen räpläämistä
Ei, koska olen jo vuodesta 2012 seurannut vainoojaa eri palstoilla
Toki, koska Martinan isäkin on.
Astuisin erittäin mielelläni.
Olet äärimmäisen ärsyttävä.
Ööö....ai saumaan?
Tätä uutisoitiin viime elokuussa, montako esitystä ootte nähny?
**Lanseeraan ikioman podcastin The Truth Chronicles with Helena Koivu! Rakkaan ystävän tuella tutkimme tarinoita kestävyydestä, henkilökohtaisesta kasvusta ja elämän haasteista. Tämä projekti on minulle syvästi henkilökohtainen, enkä malta odottaa, että pääsen jakamaan sen teidän kaikkien kanssa, Helena iloitsee.**
Eikö siellä Mikon kiinteistöllä ole jo useampia syvästi henkilökohtaisia ja henkilökohtaisesta kasvusta ja elämän haasteista kummunneita esityksiä nähty H.n järjestäminä..?
Onko opetusta murtautumisesta vieraaseen kiinteistöön, jossa asua monta vuotta ilman mitään asumiskuluja.
Troyn kanssa voisivat olla uudet Bonny & Clyde. Oikein sopivat siihen pestiin.
Ehkä parempi olisi: Let me tell you everything about Lasnamäki - what a place!
Onko opetusta, kuinka jonkun kiinteistöön murtaudutaan ja asutaan monta ilmaiseksi. Kuljetaan huoltomiehien perässä kamera kädessä kuvaamassa ja haastetaan heidät oikeuteen agressiivisestä kävelystä.
Helena on todellinen kokemusasiantuntija 🥴
Voisi opettaa kuinka Turusta pääsee Helsingin kaupungin turvakotiin. Varsinkaan kun häntä ja lapsia ei kukaan uhkaillut. Vei lapset kesken koulupäivän. Eipä ollut hyvä vastaan otto Stadissa, ei saaneet turvapaikkaa, isä soitettiin hakemaan lapset isän luokse.
No mut sehän on hienoa! Samaa vähän kuin Natti.
Natti on kaunis ja herttainen nainen ja siksi Mikko rakastaa häntä.
Nätti ja herttainen-joillekin se riittää.
Minä rakastan älyä,karismaa ja verbaalista notkeutta omaavia naisia.
Siis kursseja: kuinka lypsää mieheltä rahaa!
Kuinka loisii ilmaiseksi asunnossa!
Kuinka elää ilman että menee töihin....
Uhriutumis kurssit, kuinka uhriudun , kun mokaan itse, syytän aina muita.
Juuri näin. Pyöräni sabotoidaan, jouduin kolariin yms
Opettaako Houdini kuinka rikkoa sähkö portti rautakangella. Tai opettaako kuinka sisä käyttöön tarkoitetut jouluvalot laitetaan ulos. Sekä opetusta kuinka sähkö katkon aikana valmistaa riisi puuroa mikrossa.
Tuskin onnistuu, mönkään menee. Kuka maksaisi edes punaista puupenniä moisesta "koulutuksesta"?
Päinvastoin Helenan kannattaisi ruveta pahoinvointivalmentajaksi. On pitkä kokemus ja kiistattomat näytöt. Minä vaadin-ohjelma 1600 e. Minun oikeuteni sinun rahoihisi 1800 e. Hetimullekaikkitänne 2800 e.
Ja kauppaa älyttömän kalliita mukeja!
Siinä vasta business-idea!
Ja vois opastaa kuinka murtautua asuntoon.....
Murtautuminen on vaikeaa, siihen on hyvä saada koulutusta.
Ainoa kurssi mitä Helena voi myydä pn:
Mitä katkeruus saa aikaan ja toinen kurssi:
Miyä rahanahneus saa aikasn.......
Mitä kieltä tämä on?
Helenan elämä on kaikkein paras esimerkki hyvinvoinnista.
Sellaista hyvinvointia kaikki haluavat ja tavoittelevat.
Hyvinvointiakp että häiriköi muiden elämää, loisii tulottomana muiden asunnoissa, varastaa lasten elantoon tarkoitetut rahat. Jelenalla ei ole moraalia, eikä hajua käsitteestä *toisen oma*.
Jelenan käsitys on että ihan kaikki exän tienaamat rahat kuuluu hänelle. Myöskin Amerikan kansalaisuus, liuta palvelijoita, luxustalo, muiden kustantamana tietty.
Ei näytä hyvin voinnilta, majailee luvatta vieraassa mökissä. Naukuu rahaa koko ajan, ei muka ole rahan perässä. Ei ole työtä Ex maksaa elatus apua ja lasten kulut. Kuvittelee voivansa elää exän piikkiin lopun ikää.
Kopsaako netistä valmennus ohjeita, joita myy ominaan, ja ruokaohjeita samoin. Jokainen osaa etsiä netistä ohjeet ilmaiseksi.
Juurikin noin, monet julkkikset varastaa ohjeet ammattitaitoisilta valmentajilta ja myyvät ominaan, ehkä pikkasen muuttaen. Sama kuvio ihorasvojen kohdalla. Jopa terveydelle vaarallisia aineita ja ohjeita kaupataan hölmöille kalliiseen hintaan, riittää kun myyjä on kohujulkkis.
Ai että uusi ura?? Eihän tuota naista työnteko kiinnosta!! Ainoa ura on rahanlypsäminen ex-mieheltä!