Tämmönen ajatusleikki: https://www.youtube.com/watch?v=7kx8No5tq-M
Konemänni mainostaa, vaikka kukkaa ei oo pyytäny
17
525
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä se tuli myös Pirjohannelen talon hinta arvio 15 000 €.
- Anonyymi
Mestari on kunnan paras markkinoija.
- Anonyymi
Kuka on mestari ja mikä on kunta.
- Anonyymi
Kun katsoo mitä kyräilyä on ja millaisia ihmisiä no ainakin nämä tubettajat niin luulempa että kaikki fiksut kiertää tuon paikkakunnan Erittäin kaukaa
- Anonyymi
manin mukaan Tuusniemellä ei ole edes jäteasemaa ja kuka menisi peräkorpeen vaikka saisi talon ilmaiseksi
- Anonyymi
Kova kisa nytten kumpiko on tuusniemen piällysmies mainosmielessä. Näiden syrjäseutujen asuntojen hintataso pitänee paikkansa,saattaa pikemanni kiitellä tätä maonosmiestä ,itemielessään😃😃.
- Anonyymi
On se 15 000 euroa ihan hyvä raha päästä eroon yhdestä murheesta.
Kyllä siinä taksamittari raksuttaa kun kahden talon väliä ajaa ja molemmissa rieskaa sulana pitää.
Parempiakin rahanreikiä on.
- Anonyymi
Olisi voinut Ari pitää näppinsä kurissa,Pirjon talokauppoja koskien.
Kaikkihan tuon piikin tajuaa! - Anonyymi
No ei kai sinne kateellisten kytättäväksi kukaan halua muuttaa.. älkää nyt ihan älyttömiä puhuko.
- Anonyymi
Nämä molemmat manit ovat haukkunut kyläänsä paskakyläksi. Ja nyt sitten tehdään manosvideita, jossa kehutaan Tuusniemeä. En ymmärrä tällaista takinkääntämistä.
- Anonyymi
Kone mankin haluaisi saada tunnustusta kunnalta kunnan hyväksi tekemästään työstä.
- Anonyymi
Jää saamatta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jää saamatta.
Konemani sai joskus jonkun pullon mutta nyt tämä kateellisten kuningas Forestfin tuskin saa
- Anonyymi
Tuusniemen kunnan uusi elinkeino assistentti, vai oliko agentti mutta Asko kumminkin on kyllä mainio tyyppi.
Itse ihastuin heti Askon vilpittömän avoimeen tyyliin asioida kunnan yrittäjien kanssa.
Toivottavasti näemme ja kuulemme lisää Askosta mahdollisimman pian.
Kyllä uudet ihmiset aina tuovat uusia tuulia kylille entisten hyvinkin mynnähtäneiden tekojen ja ajatusten tilalle.
Silloin homma toimii kun uudet tulijat menevät heti kylän ihmisten pariin eivätkä jää metsään yksin omiin oloihinsa kyyröttämään niin kuin nykyisin on yleinen tapa. - Anonyymi
Forestfinnin ja metsämanin kaltaiset eripuran levittäjät saisivat sen sijaan painua syvemmälle korpeen internet yhteyksien tavoittamattomiin.
- Anonyymi
Pirjo Hannelekin, aivan kuin muumiotunut korpikeittiön ikkunaan mumisemaan tuntemattomille internetin chattilaisille joilla ei ole edes kotiseutua vaan ihastelevat kännykkänsä näytöltä muumion korpimökin keittiön ikkunan takaa näkyvää risumetsää:
"Kyllä on kaunista"
"Voi kun on kaunista"
"Kaunista on"
"Jäniksen jäljet on"
"Ketun jäljet"
"Kissanpas"
"Miehen jäljet"
"Kauheeta!"- Anonyymi
Joskus pienikin voi olla kaunista,eikä tarvitse lähteä kauas ajelemaan,vaan näkee tarpeeksi oman kodin ikkunasta.
Silloin,kun on sinut itsensä kanssa,viihtyy myös kotona!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke542771- 1252050
- 921758
- 1621339
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731321- 611235
- 691112
- 631080
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731049Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t33997