Olikohan liikennevaloissa jotain häikkää kaksi päivää sitten. Kävelin kohti kirkkokatua.

Anonyymi-ap

Vanhan euromarketin kohdalla tien ylitys. Yritin nähdä, että onko valo vihreä, mutta koko tolppa oli jotenkin kääntynyt, että en erottanut mikä valo palaa. Lähdin sitten ylittämään tietää ja samaan aikaan alkoi autoja äkkijarrutella ja tööttäillä.
Olen normaalisti liikkunut sujuvasti tuosta ylityksestä, mutta nyt näytti todella epäselkeältä.
Menin tänään siitä uudelleen, mutta nyt valot olivat taas ihan normaalit ja tolppa ihan oikein päin. Huomasiko kukaan muu keskiviikkona, että liikenne valoista ei saa selkoa? Toinen vaarallinen kohta on tuo uusi s marketin piha jaloin. Ei näe tuleeko autoja kulman takaa.

4

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuljen tuosta päivittäin eikä mitään ongelmia. Ei myöskään ollut keskiviikkona. Muistaisin kyllä. Taitaa häikät olla sinun päässässi? Oletko kenties erehtynyt tolpasta ja koittanut lukea liikennevaloja autoilijoiden valoista? Kuulostaa kyllä todella oudolta, että tolpat kääntyilevät ja nyt ovat taas paikoillaan.

      • Anonyymi

        Mutta katsoitko valoja vai käveletkö aina päin punasia?
        Ap


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mutta katsoitko valoja vai käveletkö aina päin punasia?
        Ap

        Siis mitä ihmettä? Tietenkin katson ja en kulje, kuin vihreällä. Onko tämä trolli?


    • Anonyymi

      Kysymys oli epäselkeydestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4630
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2817
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1771
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1634
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1380
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1149
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1148
    Aihe