Kirjanpainajien tuhot

Se on levittäytynyt jo ympäri Pohjois-​Karjalaa.
5173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Joopa joo. Toimitaan pelkästään yhtiön edun ja osakkaiden osinkojen maksimoisimeksi. Tuleehan niitä vahinkoja.

Äänestä

Missä painaja, siellä tuho.

Äänestä

Kirjanpainajat tuhoaa Kansallispuistojakin kiihtyvään tahtiin Etelästä Pohjoiseen Suomeen.
Uudellamaalla Pirttimäessä kirjanpainajat tuhonneet jo laajoja alueita ja sama tuho muillakin "suojelualueilla".
Suojelu aiheuttaakin luontotuhoa!
Kansallismetsien räikeä epäkohta on hoitamattomuus, älä tee mitään!
Kaikki järeät kaatuneet puut jätetään hyötykäyttämättä tuholaisten hyväksi????

Äänestä
  • Katoaako kakkosnelonen markkinoilta ?

    Äänestä

wats aå ppm loomaöaostem ,aaoö,amlaoleid

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se on levittäytynyt jo ympäri Pohjois-​Karjalaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu