Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä tunteita ettet ole halunnut tai pystynyt irtautumaan. Toki se tuntuu hyvältä se rakkaus, että voi oikeasti rakastaa.
Aika usein mietin sitä
Anonyymi-ap
441337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Ja kielelle kysymys?
En tiedä mies, haluan vain uida takkisi sisään. 🥰
No rakasta sitten oikeasti etkä vaan palstaile tai haahuile instassa
No minä en tämmösiä syväanalyysejä valitettavasti nettiin kirjoittele. Tarvitsisin varmaan viikon ja hänet kainalooni, jos kertoisin oman elämäntarinani ja miksi koen hänet niin kuin koen. Ja tietysti kuuntelisin hänestä kaiken, jos hän haluisi kertoa.
Joono tämmöset jutut tuntee kehossaan ja mielessään. Niiden sanottaminen ainakin mulle on hyvin hankalaa.
Kuulostaa siltä, ettet oikein tajua omaa ihanuuttasi. Hän rakastui sinuun. Olet hänen unelmiensa mies. Sinussa on vaan kaikki kohdillaan.
Eikä se nainen tule koskaan sanomaan hänelle tätä.
Mä en voi..
Nainen Sivusta
Eikö, mistä tiedät?
Mä tajuan tiedostan ja tiedän kyllä enemmän kuin hän itse mutta jotta en vahingossakaan häntä riko vaikka kauttarantain se olisi sekin hänen itse aiheuttamaa silti pidän tärkeänä sitä että hän ymmärtää itse itseään ja omia tunteitaan toiselta kun ei mielestäni voi vaatia mitään sellaista mihin ei itse pysty toki ei se silti estäny aikoinaan naista/naisia multa vaatimasta ja voitte kuvitella että naisen/naisten vastimukset ne vasta mahottomia onkin jos eivät aikuisuudestaan huolimatta vieläkään tiedä mitä elämältään haluavat usein johtuu toki elämänkokemuksen puutteesta että aina ei ole elämänkokemus millään tapaa iästä riippuvainen löydän helposti vielä nykyäänkin jopa viisi vuotiaita joilla on enemmän elämänkokemusta kun mitä useimmilla keskiikäsillä edes
Nyt meni hilseen yli 🩷vähän naurettavaa sori nyt vaan
Kuules.. Ei niiitä tunteita lopeteta. Ne vahvistuu aina kun on tekemisissä..
Miksi tarvitset omasta ainutlaatuisuudestasi toisen silmissä vahvistusta?
Tunteitaan ei pysty edes tappamaan olen sitäkin yrittäny samoja tunteita toista kohtaan tai seuraavaa kohtaan ei voi olla mitä on tuntenut edellistä/aiempaa kohtaan että sanonta rakkaus on ikuista kohde/kohteet vaan vaihtuu ei pidä paikkansa tunteensa joutuu oppimaan vaientamaan ettäkö voi siirtyä elämässään eteenpäin jos ei siinä onnistu ei kannata ainakaan parisuhteeseen ryhtyä rikkoo toisen väistämättä kun ei ole osannu tai osaa päästää irti edellisestä edes ainoa tunne mikä ei mulla ole muuttanu muotoaan miksikään on viha se on tunteena aina samanlainen ihan sama ketä kohtaan vihaa tuntee
magneettinen vetovoima? kohtaloon uskominen? syvä ihastuminen, "In Love" tunne..
ihmiset eivät ihastu suuresti kun muutaman kerran elämässään... jotkut eivät koskaan, koska eivät vain törmää...
Ja
Mä en usko kohtaloon ihminen ymmärtääkseni luo itse kohtalonsa mä olen ainakin itse itsestäni tehny sen mikä olen ja miksi puhun itsestäni näin niin siksi että ei ole minun tehtäväni määritellä mikä olen itselleni minä olen minä jos joku haluaa määritellä mikä olen ni ihan vapaasti vaan työnsuhteen pidän itseäni sekatyömiehenä vaikka kaksi koulutusta onkin sähkö ja putki
Joitakin kohtalo määrää enempi....mä jo nuorena tiesin että mun elämä ei mene mun oppien mukaan. Tai että mulla ois paljon sananvaltaa 🩷
En minä sitä päättänyt. Se on kirjoitettu tähtiin.
Hää päätti kyllä iha ihte että tavalla tai toisella hän mut saa mikä olisi luonu mulle toki vallan täydellisen mahdollisuuden käyttää häntä hyväkseni niin halutessani päätös ei ole huono on päämäärä mitä kohti pyrkiä mu parisuhdeasioissa sitä ei koskaan kannata tehdä toiselle tiettäväksi että on toisen takia valmis tekemään mitä tahansa ennen kuin tämän tuntee ja tähän pystyy varmuudella luottamaan muuten antaa toiselle valttikortit mahdolliseen hyväksikäyttöön on nääs asia mitä todellakin hyvin harva osaa arvostaa vähääkään
No tässähän on se, että ollaan vanhojen parittajeukkojen kynsiin jouduttu, niin se tästä tekee niin ihmeellistä!
Onko niillä ollut porttola?
Olet vaan liian ihana, komea, sympaattinen, suloinen, rakastettava, söpö, herkkä, lutunen, hellyyttävä, miellyttävä yms.
Karismaattinen unohtui.
🤣 Vain? Sivusta.
Ei viitti enempää kehua, ettei ylpisty liikaa😁
Joskus palaset vain loksahtaa kohdilleen silloin kun sitä vähiten odottaa. Ei sitä välttämättä voi kovin helposti sanoiksi pukea. Ehkä tunnuit hänelle vain oikealta?
En tiedä. Hän (mies) ei ole ulkoisesti sellainen johon yleensä ihastuisin, mutta kaikki muu loksahteli paikoilleen kuin palapelin palat. Ei mennyt aikaakaan kun huomasin tunteita heränneen. Tästä jo kohta 2 vuotta aikaa, eikä ne mihinkään lähde, niin kauan kun nähdään. Mutta meistä ei tuu paria ja kidutan tässä vain itseäni, koska hän on omassa suhteessaan varmasti onnellinen.
Jep, jep. Miks roikut mussa jos ulkonäkö ei nappaa?
Tuoko yksityiskohta sulla jäi tuosta käteen? 😂 Jos kuvittelet että oli sulle, mikset vain keskity siihen kumppaniisi? Miksi edes kirjoittelet palstalla?
sivu
Siis en tarkoittanut, ettei se nappaa. Hän on kyllä komea. Mutta yleensä en kiinnostu blondeista sinisilmistä.
No. Oot minä mut mun kaikki nega on sus positiivista ja toisin päin. Ymmärretään toisiamme myös 100%.
Oon surullinen, et kun mä haluun olla sun kaa, niin sä näytät ettet haluu olla vaik sit sanot toisinaan ihan toista. Onhan tää erikoinen soppa, mut nyt ois viel elämääkin jaettavana. Naiselta, miehelle.
Mulle ei tuota irtautuminen vaikeaa vaikka antaisin itseni kokea syviä tunteitakin en tiedä varmuudella toista joka osaa käyttää tunteitaan kuin valokatkaisijaa lapseni saattavat mahdollisesti osata täysin varma en ole koska sekin vaatii vuosien opettelun ainakin vaati mulla en tiedä osasinko sitä heille opettaa yhtään si taas miksi vakavampaa haluaisin ni mä en mieti edes parisuhdetta siltä perusteelta ettäkö pelkkää pillua pitäs saada sitä saa ymmärtääkseni helpomminkin halutessaan haasteeksi siinäkin vaan jää että pitää osata valinta tehdä todella tarkkaan kun en tykkää sitä ehkäisyä käyttää mu en ole koskaan kieltäytyny käyttämästä jos nainen on sitä pyytänyt käyttämään ja poikani äidille opetin kuinka helppoa se on miehelle ottaa pois takaapäin naidessa ilman että nainen huomaa edes mitään eroa
Palstasedän tekoälyn avulla tehostettu höpötysmonologi.
Kenties olit neula heinäsuovassa, joka sattumalta löytyi.
Miksi et kysy sitä minulta? Soita tai laita whatsappia
Hänen lähellä ja seurassaan on hyvä olla. Silmät, katse, ääni, jutut, tuoksu, huumori, äly.
Rauhallinen, rauhoitun hänen seurassa., haluan häntä kuin nainen miestä voi haluta.
Ehkä hän on muuttanut ajatuksiini. Ikävöin, kun en näe. Ilahdun joka kerta hänet nähdessäni.
Kuvittelen tämän olevan sitä rakkautta.
Oletko sitä mieltä, että olisi parempi että irtautuisi jo?
Mulla ei ois mitään jos mulla ei ois sua sydämessäni. Sä oot siellä aina ja mulla on hyvä olo siitä tunteesta
🤗❤️🤭
Miettiny monesti jos me oltais me ❤️
No...Ehkä mä vaan luulin löytäneeni hyvän ihmisen rinnalleni elämään, ei sen kummempaa. Mut.. En mä tiedä enää mistään mitään, ehkä mä sen vielä löydän🙂
Ihminen on kokonaisuus ja joskus kaikki vaan osuu kohdalleen. Toinen vaan herättää syviä tunteita ja luo hyvää mieltä ihan vaan olemalla olemassa.
Tyst ny
En halunnut mutta kun annoit.
SUS
Vakavasti ottaen olet rakastettavan viihdyttävä. Tässä vaiheessa kai enempää ei voi toivoa osakseen.
Kiitos samoin. En ole ap. mutta voisin kuvitella että kaivattuni luulisi niin. :D