POLIISIN SUHTAUTUMINEN TAHALLISIIN LIIKENTEEN HÄIRIÖ KÄYTÖKSIIN

Anonyymi-ap

Poliisin iso poliisiauto rek. nro JMK166. Tuli se omin silmin nähtyä. 26.4-27.4 aamuyöstä. Poliisin suhtautuminen työntekoon. Tuossa poliisiautossa kaksi mies poliisia. Torikadulla aika ajoittain ulkolaisten hallitsemien TAXI autojen käyttäytyminen,samojen kuljettajien aiheuttamat liikenteen häiriöt. Kaikki taxi liikenne häiriöt on ulkolaisten taxin kuljettajien aiehuttamaa sekamelskaa, jopa linja-autot ja pussit joutuu väistelemään kun nämä tietyt taxit etuilevat ja laittavat liikenteen jumiin. Mutta kun poliisit ovat itse parkissa ja näkevät tämän tukehtuneen tilanteen he ajavat pakoon eli poistuvat ettei vaan tarvtse tehdä mitään ja tulevat kun suma on itsestään purkautunu n. 15-20 min. kuluttua ja taas istumaan poliisiautossa eikä kolmen tunnin aikana kertaakaan jalkauduta ja kirjoiteta esim. sakkoja näille selvästi syyllisille henkilöille jotka toistuvasti rikkovat lakia

8

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eräs vanha pirssimies totesikin, että ei uskalleta puuttua tiettyjen muun maa kansalaiten edesottamuksiin vasta kun nämä tappavat tai raiskaavat

      • Anonyymi

        näin se yhteiskunta tukee ja kasvattaa rasismia. Kun näkee, lukee ja tunnistaa tiettyjä piirteitä eri rakenteissa on valmis hyväksymää rasisimin. On helppo tulla rasistiksi. Ei voi petää itseään.


    • Anonyymi

      Mina aja taxi kova

    • Anonyymi

      mittään saamattomia ukkoja ja istuvat kovalla palkalla pommin varmassa rynnäkköautossa. Sitten ovat mukamasten allerkiasairait, nuhaisia ja eivät voi istua poliisikontturissa sisätiloissa mutta ku eivät voi autostakaan jalkautua. miten tommosen yhtälön korjaa?

      • Anonyymi

        suomen poliisi on saamaton nahjus ei kykene ede laittamaan liikenteen häiriö aiheuttajia ojennukseen


    • Anonyymi

      Oulussa muutenkin niin paljon rötöstelyä ja korruptiota ettei poliisikaa tiiä mikä menee tärkeysjärjestyksessä edelle.

    • Anonyymi

      Oulu polis hyva. mina aja pimea taksi hyvät rahat, polis kyllä näki polis ei häirita. Hyvä polis!

    • Anonyymi

      Ne on töissä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2176
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      99
      1557
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      80
      1275
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      121
      1273
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1226
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      1034
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      60
      1014
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1007
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      932
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      814
    Aihe