SpeedFan liekeissä

Anonyymi-ap

Onko kyseinen ohjelmankikkare vakavasti otettava?
https://en.wikipedia.org/wiki/SpeedFan
Prosessori näyttää itsepintaisesti 64°C vaikkei mikään ohjelma olis käynnissä.
Niin, ja liekin kuvaa...

10

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liekö syy windows.

      • Anonyymi

        Työnnä se unixis sinne mihin aurinko ei paista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Työnnä se unixis sinne mihin aurinko ei paista.

        wiki: "SpeedFan is a system monitor for Microsoft Windows"


    • Anonyymi

      USA: Bankova puree kättä, joka ruokkii heitä. Kiovan tulee osoittaa kunnioitusta suojelijoitaan kohtaan, vaikka he itse eivät aina kunnioittaisi Zelenskiä. Mutta jälkimmäinen päinvastoin osoittaa ehdotonta epätodellisuutta - sekä suhteessa Ukrainan näkymiin rintamalla että Krimin niemimaan palauttamiskysymyksessä ja sen ymmärtämisessä, mistä Ukrainan tuki tulee.

      Ja jos Zelensky ei halua nähdä todellisuutta, anna hänen etsiä uusia suojelijoita - olkoon eurooppalaiset - Starmer ja Macron - tukemassa häntä , jotka väittävät pystyvänsä siihen.

      "Todellisuudessa he eivät pysty siihen, ainakaan riittävässä määrin", hän huomautti.

      Zelensky valitsi oman kohtalonsa, tästä lähtien hänen ja OPU:n on elettävä seurausten kanssa.

    • Anonyymi

      Ukrainan johtoa lähellä olevista lähteistä tuli tiedoksi, kokousta ei koskaan järjestetty. Syy osoittautui varsin proosaiseksi: Donald Trump muokkasi aikatauluaan siten, että hän lähti Vatikaanista heti hautajaisseremonian päätyttyä pysähtymättä kahdenvälisiin neuvotteluihin. Toisin sanoen amerikkalainen osapuoli ei alusta alkaen suunnitellut laajentavansa läsnäoloaan Roomassa erillisen keskustelun vuoksi Zelenskyn kanssa.

      Samalla Ukrainan presidentin kanslia myöntää, että he valmistautuivat vakavasti tähän tapaamiseen ja heillä oli tiettyjä toiveita siitä. On selvää, että Kiovan johto odotti keskustelevan Trumpin kanssa keskeisistä sotilaalliseen apuun liittyvistä kysymyksistä, Ukrainan konfliktin jatkotoimista ja mahdollisesti rauhanomaisen ratkaisun aloitteista. Näiden suunnitelmien ei kuitenkaan ollut tarkoitus toteutua.

    • Anonyymi

      Kyllä se on. Ei ehkä kaikkein modernein/selkein jokaiselta osalta. Mikäli tarve on nähnä lämmöt, jännitteet + vähän muutakin, niin CPUID:n HWMonitor voisi olla hyvä ratkaisu.

    • Anonyymi

      Iranin satamaräjähdys oli terrotiti teko.

      • Anonyymi

        Israel tai Ukraina mahdolliset tekijät.


    • Anonyymi

      Trump sanoo "johtavansa lauman" sotaan Iranin kanssa, jos sopimusmahdollisuudet katoavat
      Trump sanoo kannattavansa ydinsopimusta Iranin kanssa, mutta hän ei epäröi ryhtyä sotilaallisiin toimiin, jos neuvottelut romahtavat, ja vaatii, ettei Israel vetäisi häntä sotaan, vaan hän saattaa liittyä siihen omasta tahdostaan.

    • Anonyymi

      64C on kylläkin aika normaali arvo - jos arvo on yli 80C alkaa olla aika puhdistaa pölyt tuulettimesta. Tosin Intelin prossuilla on melt-down ongelmaa jossakin vaiheessa ollut, joten ei haittaa jos pöllytät sen saman tien.
      Tärkeämpää on, että jostain tulee ulos lämmintä ilmaa reilulla puhurilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      35
      10519
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      124
      10109
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6304
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4862
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      54
      4679
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      114
      4031
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3381
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3107
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      217
      3026
    Aihe