Puutarhan hoito addiktio

Anonyymi-ap

Naapurissa asuu eläkeläispari jotka aamusta iltaan kyhäävät pihaansa sitä ja tätä kaikki on viimeisen päälle on kasvihuoneet kasvimaat ja hedelmäpuita ym ym ym.
Sit ne kyttää meidän pihaan mis ei ole juuri mitään pari pensasta ja sammaloitunutta nurmikkoa.
Ne ei tajua että en asu omakotitalossa sen takia että piha kukoistaa vaan sen takia että saan olla rauhassa ja tehä kaikki remonttiätökseg ja muut ihan ite.
Js nukkua yöt rauhassa niin ettei ole naapuri seinän takana möluämässä.

9

632

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turhien aloitusten tekemiseenkin näkyy monella olevan sitkeä addiktio...

      • Anonyymi

        Turhien ihmettelyjen lisääminen aloituksiin on sitten jo vakavan sairauden merkki...


    • Anonyymi

      Joku harrastus pitää olla että pysyy mieli virkeänä.
      Vois olla joku huumejengikkn naspurinakasvattsmaz kannabista .

    • Anonyymi

      Puutarhanhoito on ihanaa ! Ala itsekin laittaa puutarhaa niin mielesi
      tervehtyy.

    • Anonyymi00006

      Parempaa tekemistä kuin joku tiktok ja temuttaminen joihin puolella maailman väestä on addiktio.

    • Anonyymi00007

      Hyvä puutarha on sellainen missä on kaikki sekaisin. Ahtaita rivejä missä pääsee juuri kulkemaan tai ei rivejä ollenkaan vaan kunnon sokkelo. Kasvihuone jossain ja joitain puita siellä täällä. Risukasoja siellä täällä. Tuollaiset hoidetut ja järjestelmälliset on vain ihmisen mieleen mutta ötöt ei viihdy.

      • Anonyymi00008

        Tai ei ne minunkaan mieleen ole.


    • Anonyymi00009

      Addiktioita on monen laisia ja varmaan puutarhanhoito on sieltä harmittomimmasta päästä, vaikka se naapuria jurppiikin kun omaa pihaa ei viitsi, jaksa tai pysty pitämään edes perussiistinä.
      Vähän sama kun jos naapurissa asustaa kuntoiluaddikti, joka joka päivä lähtee juoksemaan tai pyöräilemään inhottavan sixpackkinsa kanssa kun itse vain istuskelee grillin vieressä erilainen sixpack tuhottavana. Varmaan siinä vilkuillaan rajan yli puolin jos toisin, inhoa tuntien.

    • Anonyymi00010

      tätä kaltaista kesätyötä... aika rentoakin hommelia

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      2073
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      14
      861
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      766
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      692
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      661
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      624
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      574
    9. 49
      550
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    Aihe