Painostiko demari woikoskea kun halusivat Prisman ja elämyskeskuksen ?
Nyt alkaa olemaan kunnan pelikortit huonossa tilassa, siltarahoitusta verovaroin paja22 rakennukseen , sekä akkutehtaaseen - lisäksi tulee tyhjenevä aalto sairaala! Seuraavat 5 vuotta menee vähintään miljoona näihin pommeihin, kunnan päättäjien ottamat riskit maksaa veronmaksaja ! Entä paloasema?
Nyt alkaa olemaan kunnan pelikortit huonossa tilassa, siltarahoitusta verovaroin paja22 rakennukseen , sekä akkutehtaaseen - lisäksi tulee tyhjenevä aalto sairaala! Seuraavat 5 vuotta menee vähintään miljoona näihin pommeihin, kunnan päättäjien ottamat riskit maksaa veronmaksaja ! Entä paloasema?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Woikoski ei ole ensimmäistä kertaa lähdössä, vaan näin on uutisoitu monena vuotena aiemminkin, ja Palolaitos taidettiin myydä 24.2.2025 valtuuston päätöksellä hyvinvointialueelle, muihin tapauksiin en ota kantaa.
24.2 valtuustossa päätettiin tarjota hintaan 8,2 m€ ! Mutta onko hyvinvointi alue hyväksynyt ja onko rahat saatu, sekä lainat maksettu ?
Vai mennäänkö taas kaavan mukaan, tuhlataan rahat ja toivotaan lottovoittaoa ?
harley benton kitaralla
kitara on harley bentonin
mutta se oli älykäs
nytte se on lähtenyt
vaikka veli tai äiti heittelesivät minua miten sattuu
kun se on lähtenyt
polttaa puolikkaan röökin
puolikkaan röökin poltto on oikeitettu vetää turpaan kunnolla
kyn minä vihaan typäkän savua ja alköhliä
sitten vetäävät mätöjö suuhun niitä nyyskläpysseja
olis kattomassa minun kuolevaa isää ja sinä sanot jostai vitun nuuskapusseista kelaa nyt vittu vähä
näin kuolevan isäni viimestä kertaa veli selittä jotai röökin poltosta ja nuuskapusseita
mitä en edes käytä
sitten on huumeet viimesin hölmöin homma
sama homma kun veli oli sukeltamassa haniskalla joskus 93 ja sukelluspullojen kanssa anto sellasen keltasen leegopallikamoottoripyörän jollekin mulle iten olin siinä ojossa että mulle niin se anto sen jollekkin muulle tyhmänä jöin seisomaan
luulin siinä että se sen veli antaa sen mulle ja olisin sen halunnutkin
mutta tyhmänä jäin seisomaan ja kattomaan anto sen jolleki toiselle
olinko viis vuotias
en oo varma mitä vuotta tuo oli
kaikenlaiset haukut olen saanut
Tulossa Prismaan
Niitä kuuluisia
Syöppä Perse Joulukinkkuja
8.12 tule hakemaan
Warkaus lehti, nyt talven auraukset
Tilattavissa myös joulupukit 2
Toinen jututtaa talon isäntää antaa Alkoa
Toinen pukki painaa rouvaa
Makkarissa
Vasemmisto on jo Grönlundeille
Maksanu lahjaksi tollasen
Piäsikös Palmbergin likkaa painaseen?