Joensuussa toimiva pizzeria jätti maksamata työntekijälle 67000€ palkkoja,mitkä SUOMENVALTIO ottaa itselleen rikoksella saatuna hyötynä,asianomainen ei saa mitään korvausta. Tässä on yksi esim miksi kaikki huumebisnekset ym.suuren rahan rikollinen toiminta saa jatkua viranomaisten valvonnassa,asianomistajat jäävät aina ilman korvauksia. Täysin samallaista toimintaa kuin Italiassa,siellä toimintaa pyörittää mafia ei valtio
Suomen valtion pyörittämä mafiatoiminta
10
254
Vastaukset
- Anonyymi
Näin se mennee
- Anonyymi
Aivan naurettava väite !
- Anonyymi
Pitää muuten täysin paikkansa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää muuten täysin paikkansa!
Mikään väite ei pidä paikkaansa , harhoista kärsivän kirjoitus.
- Anonyymi
Näillä rikoksella hankituilla varoilla valtio maksaa rikollisten puolustusasianajajien palkkiot, sanoisin että melko hämärää toimintaa!
- Anonyymi
Rikollisille ja100% varmuudella oleville syyllisille maksetaan puolustusasianajaja valtionrahoista,rikoksen uhriksi joutuu itse maksamaan asianajajan palkkiot täysmääräisesti mitkä tässä valtion pyörittämässä "teatterissa" kirjataan rikoksen tekijän maksettavaksi,todellisuudessa sinä et saa penniäkään!
- Anonyymi
😁😁😁😁😁😁😁😂😂😂😂😂😂😂😂
- Anonyymi
Harhainen aloitus.
- Anonyymi
Ja miten tämä liittyy Suomussalmeen,???
- Anonyymi00011
Haluutko deitin tänä iltana? Klikkaa ja aloita! https://Kimberlie.hoty.lat/Kimberlie#/?/?/12le653vt
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996926Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116660SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1624962Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943874Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963811Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723717Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103532Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03240Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62069Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161649