Kokkolan pahoinvointi

Anonyymi-ap

Olipa melkoista sakkaa keskipohjanmaan liitolla...työhyvinvointi laiminlyöty vuosikausia ja työntekijöitä kiusataan. Vuosikausia on tätä jatkunut. miksi tämmöistä annetaan jatkua vuosikaudet? kukaan ei koskaan joudu vastuuseen? Kaupungilla on nyt samat asiat menossa eikä mitään tapahdu. Milloin saadaan vastuulliset vastuuseen? puolueeena kokoomus on poliittisesti pahin, sama homma toistuu nyt kelan päänjohtajan nimityksessä, sinnekin yrittävät politikoida oman ehdokkaansa... piilokokoomus keskusta on toinen.. persut nyt tekevät mitä kokoomuslaiset käskee. tiedättekö ihmiset että tällä tavalla ei paras tule koskaan valituksi kun annetaan virkanimitykset mennä politiikan voimalla...

9

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä tuolla liitossa tehdään ja kuka sen kustantaa?

    • Anonyymi

      Mikäköhän siinä on, kun töissä kaikki muu kiinnostaa paitsi työ?

      Tietääköhän kukaan? Työplus??

    • Anonyymi

      Aina ei ole herraonnea. Jos ei ole, niin se on sitten työntekijöiden kannalta henkilökohtainen voi voi.

    • Anonyymi

      Samanlaista huonoa johtamiskulttuuria huhujen mukaan myös eräällä mediatalolla. Ovet käy. Vaikenemisen kulttuuri kukoistaa ja hyväveli kerho toimii.

    • Anonyymi

      Sairasta on tämä. Sitten aikuiset ihmettelee miten nuoret kiusaavat toisiaan ja käyttäytyvät huonosti - haloo! Liennä ihan opittu malli.

    • Anonyymi

      Tämmöset joutavat liitot ja järjestöt vois kyllä lopettaa ja kukaan ei huomaisi mitään..rahan tuhlausta ..mitä ne edes siellä tekee?

    • Anonyymi

      Onko sielläkin lahkolaiset pilaamassa ilmapiiriä?

    • Anonyymi

      Tapansa mukaisesti Mauri Peltokangas plöräyttelee täyttä skeidaa maakuntalehden haastattelussa. Peltokangas moitti tarkastuslautakuntaa sormi pystyssä, ettei ole käyttäydytty kuin aikuiset, vaan on väännetty sulkaa hattuun. Peiliin pitäisi kattoa ja silleen.
      Ihan ystävän neuvona kehotan Maukkaa reflektoimaan omaa toimintaansa ennen kuin lähtee opettamaan muille käytöstapoja. Jos nyt sitten ylipäätään pystyy minkäänlaiseen fiksuun itsearviointiin.

    • Anonyymi

      ne on niin valtavia EU - rahoja ( mistä ei saa puhua) , mitä nämä hallinnoi että kuten historia osoittaa niin on kiltimmästäkin kaverista kehkeytynyt vedenpitävä raha-rosmo.... "hys hys"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      149
      4503
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      75
      3462
    3. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2453
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      34
      2371
    5. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      236
      1707
    6. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      26
      1356
    7. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      235
      1283
    8. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      171
      1221
    9. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      69
      1146
    10. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      63
      897
    Aihe