Kokkolan pahoinvointi

Anonyymi-ap

Olipa melkoista sakkaa keskipohjanmaan liitolla...työhyvinvointi laiminlyöty vuosikausia ja työntekijöitä kiusataan. Vuosikausia on tätä jatkunut. miksi tämmöistä annetaan jatkua vuosikaudet? kukaan ei koskaan joudu vastuuseen? Kaupungilla on nyt samat asiat menossa eikä mitään tapahdu. Milloin saadaan vastuulliset vastuuseen? puolueeena kokoomus on poliittisesti pahin, sama homma toistuu nyt kelan päänjohtajan nimityksessä, sinnekin yrittävät politikoida oman ehdokkaansa... piilokokoomus keskusta on toinen.. persut nyt tekevät mitä kokoomuslaiset käskee. tiedättekö ihmiset että tällä tavalla ei paras tule koskaan valituksi kun annetaan virkanimitykset mennä politiikan voimalla...

9

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä tuolla liitossa tehdään ja kuka sen kustantaa?

    • Anonyymi

      Mikäköhän siinä on, kun töissä kaikki muu kiinnostaa paitsi työ?

      Tietääköhän kukaan? Työplus??

    • Anonyymi

      Aina ei ole herraonnea. Jos ei ole, niin se on sitten työntekijöiden kannalta henkilökohtainen voi voi.

    • Anonyymi

      Samanlaista huonoa johtamiskulttuuria huhujen mukaan myös eräällä mediatalolla. Ovet käy. Vaikenemisen kulttuuri kukoistaa ja hyväveli kerho toimii.

    • Anonyymi

      Sairasta on tämä. Sitten aikuiset ihmettelee miten nuoret kiusaavat toisiaan ja käyttäytyvät huonosti - haloo! Liennä ihan opittu malli.

    • Anonyymi

      Tämmöset joutavat liitot ja järjestöt vois kyllä lopettaa ja kukaan ei huomaisi mitään..rahan tuhlausta ..mitä ne edes siellä tekee?

    • Anonyymi

      Onko sielläkin lahkolaiset pilaamassa ilmapiiriä?

    • Anonyymi

      Tapansa mukaisesti Mauri Peltokangas plöräyttelee täyttä skeidaa maakuntalehden haastattelussa. Peltokangas moitti tarkastuslautakuntaa sormi pystyssä, ettei ole käyttäydytty kuin aikuiset, vaan on väännetty sulkaa hattuun. Peiliin pitäisi kattoa ja silleen.
      Ihan ystävän neuvona kehotan Maukkaa reflektoimaan omaa toimintaansa ennen kuin lähtee opettamaan muille käytöstapoja. Jos nyt sitten ylipäätään pystyy minkäänlaiseen fiksuun itsearviointiin.

    • Anonyymi

      ne on niin valtavia EU - rahoja ( mistä ei saa puhua) , mitä nämä hallinnoi että kuten historia osoittaa niin on kiltimmästäkin kaverista kehkeytynyt vedenpitävä raha-rosmo.... "hys hys"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      191
      3155
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      2882
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2260
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1906
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1803
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1741
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      108
      1595
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1186
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1140
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1099
    Aihe