Marko Lämsä on menehtynyt äkillisesti. Hän oli kuollessaan vain 47 vuoden ikäinen.
Vuoden 2006 tangokuningas menehtyi Tanssiin.fi:n tietojen mukaan viikonloppuna Tampereella, missä oululaissyntyinen laulaja asui pitkään. Lämsän veli vahvistaa kuoleman Tanssiin.fi:lle.
Tangokuninkaan tarkkaa kuolinpäivää ei ole kerrottu.
Ennen tangokuninkuuttaan Lämsä kruunattiin kahdesti aiemmin tangoprinssiksi vuosina 2004 ja 2005. Vuoden 2006 Seinäjoen Tangomarkkinoiden laulukilpailun finaalissa hän voitti Jarno Itkosen, johon eroa tuli vain 5,5 pistettä.
Marko työskenteli ennen tangokuninkuuttaan musiikki-isäntänä Viking Linen laivoilla. Viime vuosina hän on työskennellyt myös personal trainerina.
https://www.tanssiin.fi/tangokuningas-marko-lamsa-47-on-kuollut/
Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Anonyymi-ap
3
373
Vastaukset
- Anonyymi
RIP on yksi parhaista Kuninkaista ja laulajista.
- Anonyymi
Hyviä biisejä esim. Ikuisesti sinun, Anna armoa, Puuttuva rengas, Kaunista olla...
- Anonyymi
Olen tavannut Marko Lämsän Joensuussa Kimmelin "laululavalla".
Tuli todella paha muelu,kun kuulin Markon olevan poissa.
Hänen esiintymisensä lavalla/yleisölle oli jotain ainutlaatuista. Hän lauloi meille kaikille kävellen salissa. Tulipa hyvä mieli. Hän halusi kohdata meidät,jokaisen.
Kyllä minulla on ikävä MARKOA!
Voimia perheelle/tyttärelle!😩❄️💝
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533836KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar892166Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451842- 221743
- 281496
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?211323- 151122
- 311108
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791002- 103972