Kakarat repimässä lannoitesäkkejä Vehmaalla

Anonyymi-ap

13

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Johtuu kotioloista. Vanhemmat eivät ole onnistuneet opettamaan lapsilleen, mikä on sopivaa ja mitä ei pidä tehdä. Nuoret eivät edes viihdy kotona, vaan notkuvat ulkona joka ilta myöhään yöhön. Koulussakaan ei opeteta yhteisöllisyyttä ja toisten huomioon ottamista.

      • Anonyymi

        Totta. No nyt kännykät menee lukkojen taakse ainakin tuntejen ajaksi. Sitä pidän hyvänä asiana. Menee edes jokin oppi perille, vaikka maahanmuuttajia katsotaankin edelleen vaan läpi sormien. Näin ei saa olla. Mutta naisopettajat ja rehtorit on nyhveröitä ja alisuoriutujia.
        Koska valvontakameroita on kallista joka maitolaiturille viedä, pelkkä riistakamera usein riittää sisääntulopaikoille. Harvemmin nämä äidin pikku niko-petterit rämpii savisten peltojen kautta pahantekoon. Tossut ja lahkeet likaantuu. Mutta kaikki vahingonteot on saatava maksuun, vaikka yksinhuoltajaäippä sitten vääntyisi kirkkoon diakoniruokaa anomaan.


      • Anonyymi

        Koulun kuuluu takoa oppilaille sivistysaineita päähän/ oppia jotain: Muutakin kuin sitä ns, laskettelua.

        VANHEMMILLE, kuuluu opettaa: KÄYTÖSTAVAT ja mitä SAA/EI SAA TEHDÄ. Ts, toisten omaisuuteen EI tule kajota eikä varastaa Jne...

        Tyhmään päähän, tosin kaikki pitää vääntää rautalangasta.
        Jos kersat on niin kaistapäisiä idiootteja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta. No nyt kännykät menee lukkojen taakse ainakin tuntejen ajaksi. Sitä pidän hyvänä asiana. Menee edes jokin oppi perille, vaikka maahanmuuttajia katsotaankin edelleen vaan läpi sormien. Näin ei saa olla. Mutta naisopettajat ja rehtorit on nyhveröitä ja alisuoriutujia.
        Koska valvontakameroita on kallista joka maitolaiturille viedä, pelkkä riistakamera usein riittää sisääntulopaikoille. Harvemmin nämä äidin pikku niko-petterit rämpii savisten peltojen kautta pahantekoon. Tossut ja lahkeet likaantuu. Mutta kaikki vahingonteot on saatava maksuun, vaikka yksinhuoltajaäippä sitten vääntyisi kirkkoon diakoniruokaa anomaan.

        Taitaa olla tämä kakara ns, paremmasta perheestä : DDD
        joka on laitettu ulos, kun vanhemmat eivät kestä ilkeyden tekijää, huutajaa.


    • Anonyymi

      Lehden mukaan vahingot kymppitonnin ainakin. Alle 15 v ei ole mitenkään vastuussa joten viljelijälle jää. Ja ei vanhemmat pysty tota maksaan.

      • Anonyymi

        Älä puhu paskaa, vaikka EI ole rikosoikeudellisesti (vielä) vastuussa on 10v käytännössä maksettava vahingot. : //

        Jos, rahaa ei löydy, tämä otetaan lapsilisistä/tai sitten palkasta, kun töitä alkaa tekemään, niin kauan, kunnes 10 000e on maksettu.

        Joten ÄLÄ kerro väärää tietoa, kakaroille nykyaikana EIVÄT pääse, kuin koira veräjästä. Onneksi.


    • Anonyymi

      Eikö ne ulkona säilytetyt lannoitesäkit täydy suojata pressuilla. Entä jos siellä joku maa- metsänomistajalle kateellinen halusi tehdä ilkeyttä.
      "Tapahtumapaikan suunnasta nähtiin poistuvan kaksi noin kymmenvuotiasta poikaa. Poliisi on kiinnostunut kaikista havainnoista ja tiedoista epäiltyyn rikokseen liittyen."
      Kuka se nämä pojat näki ja milloin? Onko kymmenvuotiailla puukot mukana kun ne pyöräilevät ?
      Ettei vaan olisi kyseessä vakuutuspetoksen yritys.

      • Anonyymi

        Nykyajan kersoilla on vaikka mitä "taskussa" pesäpallomailasta lähtien. Jotkut vanhemmat jo antavat käsiaseenkin kakaroilleen.

        Tuon ikäinen kuvittelee jo pääsevänsä kuin koiraveräjästä ikeydestään, mutta vaikka EI ole vielä 15v ja rikosoikeudellisesti vastuussa on vahingonteostaan korvausvelvollinen.

        Nämä 10 000e kulkee mukana, niin kauan, että tulee maksetuksi----> joten lapsilisät tai töihin töihin lapatossu.
        Muistaapahan kakarat, mitä tuli tehtyä----> Itku, pitkästä ilosta, tavataan sanoa!


      • Anonyymi

        Kommenttista päätellen olet, joku SIISTIÄ SISÄTYÖTÄ TEKEVÄ, joten jätä tälläiset maanviljelijöiden työt, niille jotka sen taitavat.
        Tai mene maatalouskouluun ja opi jotain : D
        Kun, ajattelumaailmasi on vielä noin ajattelematontakin. Lannoitesäkit suojata Pressuilla :D :D D : D.

        Lisää muovia, muovin päälle, jotta tyhmät naapurin kakarat Jne...


    • Anonyymi

      VÄHÄN on taas kusta lirahtanut sekaan kun vahinkoja alkuunpantiin !

      • Anonyymi

        Sattuu, niille vanhoillekin, vahinkoja !!


    • Anonyymi

      Joko nämä herrantertut jäivät kiinni?

      • Anonyymi

        Helppo tarkistaa kenen puhelin on käynyt paikalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1379
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      243
      1269
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      1066
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1048
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      775
    6. 64
      734
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      717
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      708
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      671
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      627
    Aihe