Kuhmon palvelutaso

Anonyymi-ap

Ei se oikein täysiä pisteitä saa,yksi ja toinen firma sössii mikä missäkin,ajankohtainen esimerkki ,auton renkaiden ilmantarkistus,ei helekkari,yksi piste koko kylässä ja sekin aina epäkunnossa,se on tietysti paskajuttu että se rikotaan,,mutta mitenkähän ne muissa kylissä?? jos sattuu rengas tyhjenemään niin mistäpä? laittaisi joku kunnolliset vehkeet,siitä mielellään maksaisi euron tai pari,miksi siitä ei muuten peritä??eihän ne laitteet ilmaisia ole,noilla pikkumaksuilla saisi aina korjattuakin niitä,ei kai se yrittäjä elä tyhjällä ja euro pari ei kenenkään autoilua kaada ! onneksi on aina kajaanissa ja muissa naapureissa käyntiä,niin saa tarkistaa,ihan toimivilla vehkeillä.

9

1157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän tässä pärjäillä!!

    • Anonyymi

      Millä ikivanhalla romulla sinä ajelet, nykyautoissahan ilmanpaineet näkee kojetaulun näytöltä!!! Autoissahan on jo uutena mukana ilmantäyttö laite. Ei niitä tarvii mistään huoltoasemilta etsiä.

      • Anonyymi

        Mää ajan umpikumi rattailla.


      • Anonyymi

        juuri sillä vanhalla,mutta aika paljon näkyy muillakin vielä olevan samanikäisiä kun aina jonoja pukkaa tuohon ilmanottopisteelle,jos se vain toimisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        juuri sillä vanhalla,mutta aika paljon näkyy muillakin vielä olevan samanikäisiä kun aina jonoja pukkaa tuohon ilmanottopisteelle,jos se vain toimisi.

        Sehän tekee vain hyvää kun köyhät joutuu jonottamaan ilmaa jota ne ei saakkaan😂


    • Anonyymi

      Ajaessa jo huomaa, jos rengaspaineet eivät ole kohdillaan 🚜

    • Anonyymi

      Takakontissa on aika monessa autossa kompura.

    • Anonyymi

      Voe pahoton maikka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      192
      5132
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      34
      4523
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      12
      3169
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      260
      3070
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      159
      3012
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      54
      2568
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1903
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      83
      1872
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      23
      1815
    Aihe