Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
Miten reagoisit
Anonyymi-ap
1104908
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 110
Vanhimmat
En mä tuohon mitenkään sen ihmeemmin reagoisi, kun ei siinä mitään erikoista olisi. Vastahan mä viimeksi eilen hänen kanssaan viestittelin. Se olisi sitten ihan eri asia, jos yhtäkkiä ilmaisisi jotakin kiinnostusta minua kohtaan.
Kyllä kiinnostaA
Kivat sulle siis. Häntä ei kiinnosta.
Oletko yhteydessä face to face?
Huomattu on
Olisin onneni kukkuloilla.
Niin paistaahan se aurinko risukasaankin.
Yök, ei lähestymistä jos on keskivartalolihava.
m
Älä huoli, ei lähesty.
Lue tarkemmin. Kyse on ikäväsi kohteesta, ei vihasi kohteesta.
Että tosi mahtavaa.
Olisi mukavaa kirjoittaa tähän kaikkea sydämen pamppailusta ja perhosten lentelystä vatsassa ja onnen tunteesta, mutta en viitsi..hups.
Ei ota. Se selvisi jo aikaisemmin.
Samalla tavalla kuin ennenkin.
Sanoisin ei mitään sattuuhan näitä. Olen itsekin laittanut joskus väärään numeroon viestiä.
jos livessä, en tiedä itkisinkö... kostuisiko silmät.. ehkä.. . olisimmeko jo samana iltana pitsalla...
en tiedä...
Ja
Itkisinkö onnesta....
No et sä kyllä vappunakaan itkenyt 🤣
Otitkos yhteyttä?
Ei kun yhdyntää
Mitenkä siihen muka pitäisi reagoida
varmaan juteltaisi pitkään ja lähtiäisiksi pidettäisi leikisti käsistä kiinni, ettei sittenkään haluttaisi antaa toisen vielä lähteä pois.
jos yhteys olisi puhelimitse, kyseltäisi asioita ja jos olisi selkeä tarkoitus pidentää puhelua, miettisin nopeasti kivan asian tai ainakin itsestäni siltä tuntuvan ja kertoisin hänelle, yrittäisin muistaa sen juurta jaksaen että hän voisi tuntea sen omaksi.
jos lähestyisimme viestillä, yllättyneiden alku kommenttien jälkeen, tilanteen tuntuessa taas luontevalta, aivan kuin emme olisi olleet erossa lainkaan, nauttisin siitä kuvasta jonka pystyisin siirtämään hänestä sormen välityksellä itseeni, näkisin hänen suloiset kasvot, kuinka hänellä olisi kotioloissa hiukset, kuinka hän olisi vaatettanut itsensä ja jopa kuinka hänen hymynsä valaisisi huoneen jossa hän vuoteella maaten kirjoittaisi kauniisti ja ajatuksella siirtelisi sormeansa puhelimen näppäimillä.
jos taas yhteyden otto tapahtuisi kirjeitse, miettisin hyvin tarkkaan kuinka sanani asettaisin, haluaisin hänen muistavan itseni kohteliaana miehenä, miehenä joka arvostaa naisia ja on rakkauden suhteen tinkimätön. Haluaisin osoittaa mikäli hän olisi kirjeen lähettänyt, että hän on edelleen sydämessäni eikä sanan vahvimmassa merkityksessä kukaan sitä paikkaa sieltä pysty sysäämään, koskaan. Laittaisin myös sinetin jossa olisi sydän.
Jos taas yhteydenotto tapahtuisi pullopostina, sen saadessani tietäisin rakkautemme päättyneen, olisin vanha ja liian raihnainen toivomaan häntä elämääni sulostuttamaan. mutta olisin saanut aikanani häneen tutustua, rakastua ja tuntea ne kauniit tunteet joita rakkaus saa naista kohtaan tuntemaan.
Kaunista. Taidat tosiaan tykätä hänestä.
olen aika ujo ja pelkään että haluaa minulle pahaa :c
Miksi haluaisi sulle pahaa?
En halua pahaa sinulle, mutta kerron suoraan sen etten halua koskaan olla missään tekemisissä kanssasi! Tämä paljon nuoremmalle! Et ole sellainen jonka kanssa haluaisin elämäni jakaa.¨En voi edes kuvitella halaavani sinua, alkaa ahdistaa kun edes ajattelen että joutuisin niin tekemään!
Onhan tässä tänäänkin viestitelty 😘😇
Miksi sitten täällä.
No kun hän taas katosi kesken viestittelyn 😅
Yllättyisin ja ilahtuisin. Mutta ei tuu tapahtumaan, koska viestittely on kielletty. Tai niin se satusetä ainakin väittää.
No niinhän se on!
Eikä oo kielletty!
Älä usko satusetää.
Paree uskoa tai tulee kepakosta. 🫣
No eiköhän "patukka" olisi paras päätös illalle 😂😂
Olisin kai hermostunut ja jännittynyt, myös helpottunut. Olisin tehnyt itse sen, jos olisi enemmän tietoja.
Parempi etten sano mitään, kun ei ole nyt mitään nättiä sanottavaa.
Lisäys: Jos täällä pitää kysellä, niin on varmaan parempi, kun kukaan ei ota kehenkään yhteyttä. Sori Jorit!
Ilahtuisin tosi paljon! ❤️
Kuin myös❤️😘
Kenen toivoisit ottavan yhteyttä?
J-miehen ❤️😘
Ok, tämä ei ollut J-mieheltä, eikä ylipäätänsäkään mieheltä, mutta kiitos, kun vastasit. Miehelle naiselta oli. Hyvää kevättä sinulle! 🙂
Mene Irl sieltä löytyy. Nussimaan, saunomaan, viestittelemään, pussaamaan.
Mitä täällä enään teet kun on omasi jo ollut monta viikkoa. Vai ootko lepakko kuitenkin.
Vai jäitkö toiseksi sielläkin, Irl.
Voi, voi 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Miksi kirjoitat noin ilkeästi?
Lue palstaa tai ehkä joku matkii sinua.
Minä en tuohon tapaan kommentoi.
13:32 kommentin ap
Ei ole numeroa.
Joku muu esiintyy minuna. Olen luultavasti se jolle tuon osoitit ja joo oot oikeassa muuten paitsi että on ollut jo syksystä saakka mun! En tosin ymmärrä tuota lepakko viittausta. Saamme täälläkin hänen kanssa toisillemme kirjoitella! Mene sinä sinne kentän reunaan vollottamaan ni helpottaa.
P- miehen yhteydenottoa odotellessa.
Mn
Se olisi positiivinen yllätys, eli olisin hyvin iloinen.
En vastaa.
Se on ohi.
Joku vika sinunlaisilla on että tarve anonyyminä heittää ilmoille tuollaisia ja aiheuttaa pahaa mieltä.
Ei sulle kukaan soittaiskaan.
Mitä luulet, vastaisinko.
En usko että vastaisit.
Et vissiin. Enää.
En tiedä.
Positiivisesti tietenkin.
❤️❤️😍
Olet enemmän kuin yksi monista vaihtoehdoista.
https://youtube.com/shorts/6qO4z-Altqs
Vaalea, lyhyt hiuksinen ja pitkä voisi ottaa yhteyttä. M M
Olen 61v hoikka Vantaa martinlaakso mieli tekis imeä loppuun asti.
Olisi kiva, minulle pitää vääntää rautalangasta, jos olen kiinnostava, en muuten usko.
Mitä sulle pitää vääntää rautalangasta? Se ei oo kovi helppoo, ootko kokeillu? Vinkeröä jälkeä tekee helposti.
Koiran kokeilisin sulle kähertää. Niinko taikurit taittelee ilmapalloista. Mut elä pahastu jos tuloksena olis muuta. Kirahfi tai kastemato, sulle se on tehty kummikin :)
Tää kysymys on ollut joskus aikaisemminkin täällä, vastaan samalla tavalla: laukkasin ympäri kämppää ja hirnuisin onnesta.
Ei saa mitään kautta laitettua viestiä vaikka haluaisi. Yhteystietoni ei ole julkisia. Mutta miksi laittaisi minulle viestiä? Nainen ei edes tiedä että olen kiltti ja lempeä. Olen vaan joku Mörökölli jossain.
Vaikka olisitkin kiltti ja lempeä, niin en jaksa enkä halua sellaista ihmistä elämääni, jonka vuorovaikututustaidot ovat olemattomat! Tilaisuuksia sanoa jotain oli jo monia vuosia sitten! Pidän vain ikäisistäni lyhyistä tummatukkaisista miehistä! Yhteen sellaiseen mieheen olen hyvin ihastunut ja hän on saanut minut heräämään eloon!
En kirjoita sinulle mummo!
No ei tarvi miettiä koska hän ei ota.
Ilahtuisin jos tulisi viesti IRL sillä tietää puh.nro tai löytää somesta n S
Ei taia olla s,oisko ,taas esiinnytte toisina!
nauraisin.:D
Kolme kertaa kolme on kuus, jengi vaan kävelee sormet suus, hah juksasin. Älä usko kaikkee.
Vastaisin. ❤️
Vastaisin ja ehdottaisin tapaamista.
Kertoisin osoitteen ja pyytäisin heti saapumaan minun luo.
Onko kävelymatkan päässä?
En tiedä missä hän asuu. Tuskin kuitenkaan kävelymatkan päässä. Mutta käsittääkseni hänellä on auto, niin pääsisi kyllä minun luo suht nopeesti, pääkaupunkiseudulla kun ollaan.
Olisitpa kultaseni ❤️ Olet ihana mies 💋
Nainen olen, sori
Ikäväni kohde on noin 60v mies ja olisin todella iloinen jos hän ottaisi minuun yhteyttä!
Olisin mielissäni
Nii
Ottaisitpa,olen odottanut sitä meseviestiä jo varmaan 4 vuotta.3 ainakin. Ikuisuuden kuitenkin kun olisin voinut sen ajan olla sylissäsi.
🫡🤗🤭 Mark II 76
Kyllä mä vastaisin, koska kaipaan vastauksia.
Ilahtuisin aidosti🙏😢💞
Olisin ikionnellinen, kävelisin ilmassa seuraavat päivät
Halaisin lämpimästi!
Vastaan yhteydenottoon. Käytöstavattomat jättävät vastaamatta.
Hyppäisin syliin.
Riippuu ihan siitä kuinka pitkältä ajalta hän on ollut kaivattu. Itsellä on ihmisiä melkein 40v takaa. Kyllä siinä varmaan vähän aikaa joutuisi miettimään asioita.
Sanoisin että kukas sinä olet
Eli olisit, kuin et tuntisi koko henkilöä? Aika tylyä.
Sanoisin hänelle että tuu tänne rakasteleen mun kanssa.
Olisi kyllä parasta koskaan ja ihanaa saada M naiselta vaikka tekstari
Saa ottaa yhteyttä.
Mn
Riippuisi, mitä olisi asiaa.
Sydän pomppaisi ulos rinnasta. Tota pitäis ajatella ja suggeroida silloin ettei saa sydänkohtausta....heh ei tosi kyl mul terve sydän
No tietenkin on jotain vailla...eikä kustantajaa ole saatavilla..money talks
Olisi varmaan ottanut jo, jos olisin kiinnostava hänelle, hänestä.
😏
Oisha se kivaa..
Eikai se haittaa jos onnenkeksiä jaeltu holtittomasti.
Soittaisin poliisille.
Jos koppaisi kiinni keskellä ,missä muitakin ihmisiä ja suutelisi niin varmasti en vastustaisi. Ei ole varalla seuraavaa elämää vetää takataskusta. Tässä elämässä koetaan intohimo miehen ja naisen välillä.
Ilahtuisin, sitä vartenhan olen pitänyt kanavaa avoinna kaikki nämä vuodet.
Olisin onnellisin nainen
Ei hän ota. Ei hänellä ole mitään syytä tai tarvetta sellaiseen. Tunnen itseni idiootiksi. Jotenkin yrittää selvitä ne harvat näkemiset.
Ei hän ota yhteyttä. Enkä minäkään, vaikka nro nykyään näyttää löytyvän Fonectasta.
Olisihan se, yllättävän mukavaa, koskettavaa monin tavoin sekä jännittäisi aivan helvetisti. Mutta jos yhteydenotto tapahtuisi tapaamalla jossain, oikeastaan missä vain, varmaan miettisin kuinka hän uskaltaisi? Miksi hän toimii noin kanssani, Onpa hän kaunis ja muita saman kaltaisia ajatuksia sekä kuinka onnistun jättämään häneen kivan jäljen tai että hän edes tahtoisi myöhemmin vielä kohdata. Jos hän vielä esim. halaisi poistuessa, jännittäisin hieman liikaa enkä uskaltaisi halata häntä halutun pituisesti vaan tekisin hetkestä hätäisin ja kiroisin itseni matkalla kotiin. Jos onnistuisin olemaan luonteva, pitäisin häntä itseäni vasten tasan niin pitkään kuin hän katsoisi ajan riittävän, tykkään jotenkin hirveästi halailla naista joka on kuin tehty itselleni, voi olla että miehet tykkäävät muutenkin enemmän halailla kuin naiset, koska äidit halailevat enemmän poikia kuin tyttöjä. Sillä on äärettömän mukava jos nainen osoittaa halukkuuttaan halaamiseen, se on herkkä tapahtuma, jotenkin niin herkkä että kuulee suorastaan lasin särkyvän jos ei ole hetkestä liian huumaantunut. Naisilla on myös hyvin kauniit kädet, ne tuntuvat kyllä miehenkin karulla vartalolla ylelliseltä, kuin sivelisi superpehmeällä siveltimellä, Mutta kyllä, olisin otettu, olisin iloisen yll-innokas ja haaveiluun taipuvainen.
https://www.youtube.com/watch?v=Vqwx-Cg88PM