Tulipa pistäydytty paikallisella suurehkolla huoltoasemalla kahvilla keskellä päivää. Paikka oli luonnollisesti täynnä matkustavaisia. Seurasin kuinka varttuneet ns. Custom-motoristit lähtivät tauolta. Joka äijä väänsi kahvan pohjaan ja kauhea kiihdytys keskellä vilkasta parkkipaikkaa. Hurjan näköistä kuin täpötäydellä parkkipaikalla kuitenkin liikkuu paljon lapsiperheitä, bussimatkalla olevia vanhuksia, parkkipaikkaa etsiviä henkilöautoja sekä suuria kuorma-autoja ja nämä äijät vetää siellä joukossa 80-100km/h. Kannattaisi hiukan järkeä käyttää. Luulisi sen ikäisillä jo suurimmat näyttämisen halut karisseen.
Vaaratilanteita!
Ex-motoristi
61342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Custom-pyörillä! Siinä se kaiken pahan alku ja juuri. Toivottavasti vakuutusyhtiöt tekevät niinkuin on ollut suunnitteilla: vakuutusmaksut teho-painosuhteeseen perustuviksi. Eli mitä vähemmän tehoa/kilo, sitä korkeampi vakuutusmaksu. Saataisiin oikeiden moottoripyörien (siis supersporttien) vakuutukset alas.
..päinhän se on juu menossa. Ja jos ajat sortsit jalassa, ilman kypärää saat vakuutukset ilmaiseksi!
no matti on matti vaikka voissa paistais ei kaikilta voi vaatia järkeä matti voi hakata päätänsä seinään niin kauan ku haluaa
Samaa,östersundomin kahvilaparkkikselta,vain customit lähtee apinaraivolla,muut normaalisti.
Aivan, huomiota pitää tietenkin herättää! siihenhän sopii hyvin customi(=parempi ääni) ja voimakas kiihdytys hienoine sivuäänineen (moottori=V2) ruuhkaisella parkkipaikalla! (=paljon silmäpareja!)
Samanlaista efektiähän et saa kyykyllä:)
Jep, kiva vittuilla ja aukoa päätä kasvottomana nimimerkin takana. mutta enivei.. Minulle ihan sama miten ja missä. Mutta ajakaa ihmisiksi,miinoja tiellä!
Ottakaa rennosti, pingottaminen ei ole hyväksi!
ehtii kotia.