Saarnamies

7180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

"Tämä muuten pittää kuatoo viemäriin tämä sima, tiiä mitä korven kusta höperöt kuatavat pulloon.

Äänestä

Ovatko ne ihmiset jotka metsämania hännystelevät niitä perässä kulkevia "rääsyläisiä"?
Kirjoitus- ja lukutaidottomia orjia kylmiltä holveilta joiden ainoa ilo elämässä on nousuhumala ja ainoa toivo, halu tulla huomatuksi.

Äänestä

Kuningasten kuningas, herrojen herra METSAMAAN, METSAMAAN, METSAMAAN

Äänestä

https://youtu.be/kpraxxgQXJ0?si=JlbMq7u9Rt6PIok6

Tuolla saarnaajalla ja uskonnolla ei ole ollut mitään yhteistä.
Pelkkää huutoa ja meuhkaamista.

Vasta sitten ihminen ymmärtää mitä on usko kun jäljellä on vain toivo.

Äänestä

Ikääntyneet sätti-irmelit ylistävät metsämanin uusia villieläin ukkareita kuorossa.

Jos Erika menisi villieläin biksuissa lampeen niin olisivat kuin myrkkypötkyn nielleitä.

Äänestä
  • Häh

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://youtu.be/2N2IC3_n0o0?si=CQ6r1z-XQkiHdFpM

Puuttuu vain teltta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu